Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnám total commanderr...

Hogyan tudnám total commanderrel ftp-n keresztül összekapcsolni a pc-t és a laptopot helyi hálózaton?

Figyelt kérdés

Tehát mind 2 eszköz ugyanazon router mögött van.


A munkacsoport neve ugyanaz (workgroup), valamint tűfalon is engedélyezve van a 20-21 port TCP-n és UDP-n is. A kapcsolódást passzív móddal indítom, viszont kapcsolathívási hibát ír. Mit rontok el avgy hogyan kellene ezt megcsinálni?


2020. júl. 23. 20:35
 1/10 A kérdező kommentje:
ui.: A hálózatfelderítés be van kapcsolva és pingelni is tudja egymást a két gép
2020. júl. 23. 20:36
 2/10 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint ahhoz ftp kiszolgáló is szükséges a gépeken...
2020. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy FTP-t használj, szükséged lesz az egyik gépen (amelyiket el akarod érni) egy FTP szerverre. A Windows nem tartalmaz ilyet, így javaslom a FileZilla Servert erre a célra.
2020. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

mi a célod azzal, hogy otthon ftp-zni akarsz?


Ha fájl másolás a cél, akkor a távoli asztal is megfelelő lehet, vagy a merevlemez megosztása.

2020. júl. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen az volt a cél, de már megoldottam megosztott mappával (vagy még gyorsabb megoldás lett volna talán a torrenten keresztüli "letöltés").


Az ftp-t esetleg még az IIS telepítéssel oldhattam volna meg, mivel ha jól tudom szolgáltatásoknál belehet "kapcsolni" azt

2020. júl. 23. 20:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt inkább ne. Annál rosszabb dolgot még életemben nem láttam, mint az IIS.
2020. júl. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A semminél jobb + win szerveren másra nem nagyon tud hagyatkozni az ember tudomásom szerint (igaz itt msot "kliens"-ről van szó)+ nem csak ftp-re hanem web-re is alkalmas, habár megtalálni, hogy mi hol van az néha nehézkes
2020. júl. 23. 21:01
 8/10 anonim ***** válasza:

"A semminél jobb + win szerveren másra nem nagyon tud hagyatkozni az ember tudomásom szerint"

Te az a fajta ember vagy, aki elgondol valamit, és fel sem hajlandó fogni azokat a véleményeket, amik nem ugyanazt mondják.

20:38-kor írtam a FileZilla serverről. Ja, tényleg másra nem lehet hagyatkozni...

Egy szoftver meg nem attól lesz jó, hogy mindent egybegyúrnak. Az IIS-nél tényleg egyben van FTP és webszerver. Csak épp mindkettő olyan, amilyen. Ha valaki csak FTP szervert akr, akkor miért teleptsen fel egy webszervert is? Ha pedig valamikor mégis szüksége lesz egy webszerverre, nagyjából a letöltéssel együtt 3 percig tart felrakni egy Apache-ot. Részletesen testreszabni meg max. 10-15 percig, ha az ember nagyon bogarászni akar a beállításokban.


Ja, és igen... tényleg komoly, praktikus, és bölcs dolog lett volna LANon torrentet használni fájlátvitelre.

2020. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De felfogtam, igen van FileZilla, és használtam is volna, ha nem oldottam már addigra meg fájl megosztással, nem fogom azért megszakítani a másolást az ftp kedvéért. Teljesen igazad van abban, hogy nem attól lesz jó a szoftver hogy több feladatot is el tud látni, de mikor nem akars 3-4 programot letölteni és ellátja ugyan azt a feladatot, még ha nem is olyan jól mintha 4 különböző lenne, akkor nem teljesen mindegy? A apache-ot én csak linux szerveren használtam, de annyira ment, a windows-os változatára meg még nem volt szükségem, nem próbáltam. Elismerem, hogy "makacs" vagyok etéren, de neked se kell ráerőltetni egyik programot se a másikra, legalábbis megfelelő indoklás nélkül, hogy 1 mért ne 'a' -t használja 2 mért a 'b'-t. Egy egyszerű fájlmásoláshoz nincs kedvem letölteni +1 programot azért gondoltam elsősorban a total commander-re, mivel az fent volt (ami meg is lett indokolva, hogy mért nem tudom használni ebben a helyzetben ftp-re). A torrent-tal való fájlátvitellel meg nem értem mi a gondod, hiszen a p2p erre lett kitalálva
2020. júl. 23. 22:01
 10/10 anonim ***** válasza:

#8-#9

szerintem a torrent kapcsán elbeszéltek egymás mellett.


#8 te ha jól értem arra gondoltál, hogy p2p kapcsolattal megossza a fájl a másik géppel ami letölti


#9 te pedig arra gondoltál szerintem hogy letöltöd újra a fájlt (játékot/filmet)


ha mégsem jól értem és #8-asnak igaza van, akkor a torrentet én sem ajánlanám lanon, mert akkor gyors és hatékony ha több kliens van és előbb utóbb több seeder is. 1-1 kapcsolat esetén gyorsabb egy nfs vagy windows file share amivel végül megoldottad


(nfs ha nincs windows alatt akkor sorry, azt hagyd figyelmen kívül)

2020. júl. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!