Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom a photoshopban...

Hogyan tudom a photoshopban eltüntetni a képet, majd az előzményecsettel azt visszahozni?

Figyelt kérdés

Tegnap próbálkoztam ezzel, mert szeretném, ha mintás lenne a kép.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



#photoshop #előzményecset
2020. júl. 24. 08:13
 1/5 tabaki ***** válasza:
Nem használok Photoshopot, így érdemben nem tudok segíteni, de nem működik az, hogy egyszerűen kiradírozod a képet, és ezt a műveletet csinálod vissza az előzményecsettel? Mellesleg a könnyed „szeretném, ha mintás lenne a kép” megjegyzésből egyáltalán nem sikerült megértenem, hogy tulajdonképpen mi a célod, és azt miért éppen ezen a módon szándékozod megvalósítani.
2020. júl. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem működik. Egyrészt azért, mert a hátteret szeretném meghagyni, ahhoz pedig a kitöltés opció kell, ami igazából általában jó is. A probléma ott van, hogy az előzményecset nem úgy működött úgy, ahogy kellene. A mintás képet pedig úgy értettem, hogy valamiféle mintát rakok az ecsetre, és úgy hozom vissza a a kijelölt képrészletet. Sajnos kezdő vagyok ebben a témába, és nem éppen idősebb koromban járok, 14. Mindenesetre megoldottam a problémát, és rendkívül hálás vagyok a gyors válaszért.
2020. júl. 24. 13:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne az előzményecsettel vacakolj az nem sok mindenre jó én még soha semmire nem használtam (25 év ps használat alatt).

1.: A kép rétegére tegyél maszkot (rétegek panel 3. ikon)

2.: A teljes maszk színe legyen fekete (Ctrl+i ha a maszk van kijelölve) (ezzel teljesen láthatatlan lesz a kép réteged)

3.: Fehér, világos, vagy bármilyen mintás ecsettel fess a fekete maszkra

Minél világosabb (fehérebb) a színezés a maszk rétegen annál jobban tűnik elő a kép...

2020. júl. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:

#3 +1

Megjegyzem, Gimpben én is éppen így tennék (hacsak nem radírral rajzolgatnék a felülre tett „háttérre”), csak feltételeztem, hogy esetleg kifejezetten ezt az eszközt akarod kitapasztalni.

2020. júl. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az előzményecsettel csináltam, de ezt a megoldást is feltétlen kipróbálom.
2020. júl. 26. 13:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!