Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik-e olyan helyben...

Létezik-e olyan helyben futtatható AI képgeneráló, ami megy Linuxon, és Radeon GPU-val is működik?

Figyelt kérdés

Sajna a Stable Diffusion csak NVIDIA-val megy elvileg... Nekem meg Radeon RX 560 (4GB-os) van, és Fedora 39-en futtatnám.

Van ilyen? Lehetőleg olyan kellene, amit én tudok betanítani olyan képekkel, amilyeneket szeretnék majd generálni vele.

Az nem baj, ha nagyon lassú, akár egész éjszaka is dolgozhat, csak működjön.



máj. 1. 18:26
 1/3 Szikszai.B ***** válasza:

[link]

Esetleg ez?

máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Sajna a Stable Diffusion csak NVIDIA-val megy elvileg.."

Nem.

Megy pusztán CPU-val (nagyon lassú, és sok RAM-ot kér), AMD (ROCm könyvtár) és Intel GPU-val (OneAPI-n az IPEX XPU könyvtárral illetve OpenVINO-n keresztül) is, vagy Windowson DirectX-el (DirectML könyvtár) de még Apple Siliconon is.


A legjobban összeszedett ilyen összeállítás talán az Automatic1111 felületre

[link]

épített SD.Next:

[link]


Az RX 560 nem ROCm-kompatibilis (hivatalosan az AMD Radeon RX 7900 X(T)X-et támogatja Linux alatt: [link] ); a 4 GB VRAM kevés, ha esetleg Windows alatt DirectML-t használsz, ajánlatos megbarátkozni a --lowvram kapcsolóval (és kisebb modelleket használni).

Pusztán CPU-ból futtatáshoz a --use-cpu USE_CPU parancssori paramétert érdemes használni (és jó sok RAM-mal rendelkezni).

máj. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 SIDLER22 ***** válasza:

Én a következőkkel dolgozom:

RX 7900XTX

rocm 5.7

Arch Linux

Stable Diffusion WEBUI (A1111)


Képgenerálás nagyon jól megy. Trainelni viszont már nem nagyon tudok. Ahhoz eddig néztem, a trainelés igényli a CUDA jó magokat. Egyedül Textual Inverion-t (Embedding-et) tudok vele készíteni. Minden máshoz elvileg kéne a CUDA.

máj. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!