Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Rossz felbontás Nvidia driver...

Rossz felbontás Nvidia driver telepítés után , (Linux) Mit kell tennem ?

Figyelt kérdés

Telepíettem egy Nvidia 340 es drivert a linuxomra , amiután kiválasztom egy nagyon kicsi felbontás tudok választani és csak az az egy felbontás


Linux : Zorin os


+ telepít még egy 304 es verziót amit ki se tudok választani.


vidi kártya (laptop) : Geforce G102M


Aki nem ismeri a zorin os (lite) -t annak mindom hogy egy ubuntu-s linux



2020. aug. 5. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Hmm. Látom akkor sikerült felrakni a drivert (vagyis majdnem).

Igazából látni kéne a logokat, mert így nehéz erre bármit is mondani.


Amúgy ha nem ragaszkodtok a Zorin-hoz, akkor megpróbálnám valami más ubuntu alapú rendszerrel (linux mint) vagy sima ubuntu-val, hogy ott is jelentkezik-e a hiba. Nekem valamiért gyanús, hogy a Zorinnak van csak baja azon a gépen, de így ennyiből nehéz megmondani hogy mi és miért.

2020. aug. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem xubuntun akkor csinált ilyet amikor sikertelen volt a driver telepítés, "további illesztőprogramok" menüpont alatt újra be kellett állítani a zárt nvidia drivert, és update után újra működött.


Sajons Zorin OS-el nincs tapasztalatom, de hátha segít.

2020. aug. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azért használok Zorint mivel egy régi laptopról van szó


Nem az eredeti driver húutem fel hanem sudo vel először az autoupdatet aztán az Nvidia 340 et

2020. aug. 5. 23:41
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Esetleg ha régi laptopról van szó, én megfontolandónak találnám a Lubuntut.

Egyébként úgy tudom, már 440-es driver is van. Hátha...

2020. aug. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#3 A Zorin (ahogy nézem distrowatch-on) alapból kétféle ablakkezelővel szokott települni. Gnome és XFCE. A kettő közül az utóbbi ami kevesebb erőforrást igényel.

A Linux Mint amit ajánlottam pedig szintén elérhető alapból ezzel gyakorlatilag előrekonfigurálva, szóval a régi laptopon sem okozna gondot. (csak ha annyira régi hogy a 64 bites rendszer nem menne fel)


#4 Sőt, 450-es is, de az adott hardverhez ez a legfrissebb amit az nvidia oldala felajánl.


Apropó: 64 bites oprendszert igényel a driver. Amit felraktál OS az 32 vagy 64 bites?

2020. aug. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mintet probald, ha mar regi vas, es ha a default driver nem jo, probalj regebbit.
2020. aug. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5 64 Bit


Akkor most melyiket rakjam fel?


Igazából barátomnak csinálom távirányításból aki ez életében nem látott linuxot és a zorin lite hasonlít a legjobban a Windowsra

2020. aug. 6. 10:45
 8/10 anonim ***** válasza:
https://www.youtube.com/watch?v=HSgahHYkvFg ez hasonlit a legjobban a winre
2020. szept. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8 ?

Nem értelek, én nem OS-t kérdeztem hanem melyik drivert rakjam...

2020. szept. 5. 22:36
 10/10 anonim ***** válasza:
en kb 5 eve hasznaltam zorint de a linux mint 19.3 xfce 64 bites sokkal baratibb rendszer
2020. szept. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!