Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 induláskor miért...

Windows 10 induláskor miért jelenik meg az,hogy válasszam ki,melyik partíció induljon ? Hogyan lehet ezt kikapcsolni,hogy egyből induljon a windows ?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam az Avast vírusírtót,majd töröltem az Avast eltávolító programmal,csökkentett módban.Ennek ellenére a számítógép indulásakor előjön az a képernyő,hogy melyik partícó induljon,a WIN10 ,vagy az Avast clean ? Ez utóbbira kattintva csökkentett módban újraindul a pc,de már elméletileg nincs fent az Avast.Hogyan lehet eltüntetni ezt ?

2020. aug. 9. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez nem 100%, csak logika és tipp, meg nem ismerem az Avastot. De ha az létrehozott egy bootolható partíciót, akkor az nem lesz elég, ha az alkalmazást eltávolítod. Valamilyen partíció kezelővel törölnöd kell, ráadásul bár gondolom, hogy nem túl nagy terület, de csak akkor kapod vissza, ha hozzáfűzöd egy meglévőhöz, vagy beállítasz neki önálló betűjelet, de annak nem sok értelme van.
2020. aug. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Valszeg valami bootloader települt a gépedre valahogy. Tehát ezt kell eltűntetni. Ebből is több féle van (linuxnál - GRUB), ezért infót kell gyűjtened, hogy milyen bootloadered van, és eszerint rákeresni a googleban:


- disable / uninstall / delete windows bootloader

2020. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Start menüt megnyitod (rákattintasz az ikonra a bal alsó sarokban) és beírod: msconfig Aztán enter.

Rendszerindítás fül - törlöd, ami nem kell.

2020. aug. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

#3


a partícióválasztó képernyő közvetlenül a bios boot után történik, tehát még a windows be sem töltött. Ergo értelmetlen ott bármit is kikapcsolni.

2020. aug. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4-eske, ezt nagyon rosszul tudod.
2020. aug. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A boot menü nem partícióválasztásról szól, hanem a rendszerindító partíción lévő oprendszer boot menüje. Nincs olyan, hogy partícióválasztás, olyan csak a bios-ban van.
2020. aug. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es, az Avast az nem operációs rendszer, tehát a Win10-re telepítve hozott létre egy bejegyzést a bootszektorban. "Ergo" ezt a win10-ben lehet kivenni is. És ennek a legegyszerűbb módja az msconfig nevű rendszerkezelő terminál.

(3-mas voltam)

2020. aug. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A Win10 lemezkezelő nem látta.

Az msconfig-ben ,a ''rendszerindítás'' fülnél valóban ott volt az Avast is.

Töröltem,újra indítottam a gépet,már rendben van,egyből a windows töltődik.

Köszönöm.

2020. aug. 9. 14:44
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Nincs mit, akkor a 3-mas és a 7-es válaszra kérnék egy pozitívot ;)
2020. aug. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7


Az avast ugyan miért hozna ilyet létre? Hogy kezelhetnél bármit azelőtt, hogy az oprendszer betöltene?


A bootloader az operációs rendszerként betöltendő választ kéri tőled. Ergo még az oprendszer előtt történik. Ne legyek már lehurrogva azért, mert ez így van.


Nem vettétek észre, hogy a windows csinál egy külön partíciót "system reserved" néven? Ott a bootloadere, de az nem a windows oprendszer része...


Ötöske elmondhatod te hogy tudod.

2020. aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!