Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint-ből melyik asztali...

Linux Mint-ből melyik asztali környezetet érdemes felrakni?

Figyelt kérdés

Melyik a leggyorsabb, egyszerűbb, nagyszerűbb?

Xfce?

Mate?

Cinnamon?


Te melyikkel használod és mennyire vagy megelégedve vele?



#környezet #linxum mint
2020. aug. 12. 09:32
A kérdező szavazást indított:
Xfce
Mate
Cinnamon
KDE
Más, leírom kommentben.
9 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
Legkevesebb hardvert az xfce eszik, amúgy még a cinnamont próbáltam...különbséget nem éreztem, de az "korszerű" gép volt. 2gb ram meg celeron proci mellé mondjuk lehet hagynám az xfce-t.
2020. aug. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A gépem nem túl erős, i3 proci, 4 Gb RAM, HDD..

Melyiket javasoljátok?

2020. aug. 12. 09:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Én Xfce-vel kezdtem, de sajnos az xfwm miatt nem tud elindítani egy alkalmazást, ezért most várok valami frissítést hátha az megoldja. Próbáltam a KDE Plasma-t is, de nekem az nem jött be és most jelenleg Cinnamon van. De igazából kipróbálhatod mindet és választhatsz, hogy neked melyik tetszik.
2020. aug. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan olyan kérdés, amire nem fogok, és nem is akarok egzakt választ adni. Mindenkinek azt javaslom, ami neki leginkább bejön. Próbálja ki live médiával, nézzen róla képeket, leírásokat, és döntse el, hogy melyik az, amelyik neki a legszimpatikusabb. ;) Mert lehet, hogy ami nekem a nyerő, az másnak annyira nem jön be. Vagy fordítva.

Az erőforrásigényre persze lehet nagyjából egzakt megállapításokat tenni. A "leggyorsabb", legkevesebbet fogyasztó környezet (az elterjedtebbek közül) az LXDE. Tényleg borzasztó keveset "eszik", és emellett nem tűnik fel rajta, hogy szegényesebb lenne. Gyenge hardverekre mindig ezt szoktam tenni, kivéve persze, ha akinek lesz, az mást kér. :)

Az XFCE is elég takarékos, az LXDE elterjedése előtt ez volt "az erőforrástakarékos" asztali környezet. Ma azért már ez csak részben igaz. Tényleg nincs nagy igénye, de azért az LXDE-t nem szorongatja meg.

Aztán jön a Mate és a Cinnamon, majd a Gnome, és talán a legerőforráigényesebb a KDE.

Ami a külsőt illeti: látványra szerintem a KDE a legszebb. Aztán fej fej mellett a Mate és a Cinnamon. Talán a Cinnamon egy hajszálnyival szebb, de igazából nagyon minimális a különbség.

Kezelhetőség, kényelem szempontjából én legjobban a MAte-t preferálom, ezért is használom ezt. Régebben nagy KDE-s voltam, de úgy látom, már nem tudja azt a szintet hozni, ami egykor jellemezte. A Gnome-ot én egyszerűen rémesnek tartom, persze, ettől még lehet, hogy másnak meg pont ez jön be. A "klasszikus Gnome" egy fokkal jobb, bár az sem tetszik, hogy az Apple-től nyúlt szokásoknak megfelelően a Gnome-os alkalmazások nagyon "minimalisták". (Persze, nem kötelezp az asztali környezet natív alkalmazásait használni.)

A munkahelyemen viszont Cinnamont használok. Nincs rá különösebben nyomós érv, egyszerűen: az sem rossz, és ha itthon Mate, akkor ott legyen Cinnamon. Szeretem a változatosságot. :)

2020. aug. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
amelyik neked szimpatikus azt hasznald de barmekyik atalakithato ugy hogy a keszitoje sem ismerne fel
2020. dec. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
amugy ez eros gep nyugodtan kiprobalhatod a cinnamont
2021. ápr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!