Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2GB RAM esetén milyen Linux...

2GB RAM esetén milyen Linux asztali környezetet válasszak?

Figyelt kérdés
Linux Mint disztrót szeretném csak nem tudom melyik lenne megfelelőbb egy 2 gigás gépnek, hogy ne legyen túlterhelve.

2015. aug. 11. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:

2 giga ramnál a legjobb a 32 bites.

64 bitest 4 giga és felette.

32 bites mate az én javaslatom.

2015. aug. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igazából a cinnamon, mate, xfce ezeknek elég 2 gb ram

A cinnamon kb 400-500 mb eszik

A mate/xfce 200 mb között mozog.


Ha biztosra akarsz menni akkor mate/xfce.


És mint ahogy fent is írták 32 bitest válaszd.

2015. aug. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Cinnamon az esélytelen mivel a GNOME 3 forkja és eszi rendesen a ramot.Probáltam a hasonló gépemen,elég lassú.

Mate a GNOME 2 forkja szerintem ha kikapcsolod benne az efekteket tökéletesen menne.

XCFE szerintem ez futna a legjobban letisztult,egyszerű is gyors.Én ezt raknám rá.

2015. aug. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tom Benko ***** válasza:
XFCE, LXDE, Equinox. Vagy elég lehet egy mezei WM is.
2015. aug. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálam a MATE simán fut 2GB-tal.

32 bit, effektek nincsenek (inkább a proci, mint a RAM miatt).

De az Xfce is jó választás.

2015. aug. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem is olyan régen nekem is 2 g volt és problémamentesen futott a kde. Csak az ízléseden múlik szerintem , hogy melyik , én vagy kde-t vagy mate-et tennék rá.
2015. aug. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem futott 2GB alatt normálisan.Váltottam XCFE-re és azóta is az fut.De volt Cinnamon ami 1 fokkal gyorsabb volt de azt összeomlás miatt váltottam le.Mate-et még nem probáltam.
2015. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tom Benko ***** válasza:
No, most nekem XFCE + Firefox + egy-két apróság eszik 800M-t. Kipróbáltam a KDE-t, alapfunkciókkal, OpenGL letiltásával 750M-t evett. Maga az XFCE üresen olyan 250-300 körül eszik, de le lehet küzdeni 200 alá. LXDE helyigényesebb, de kisebb a memóriaigénye, olyan 150-170M között szokott lenni. Az Equinoxot kifejezetten gyenge, öreg gépekre szánták, így kissé már fapados. De extrém módon le lehet nyomni a Linux igényeit, a Face-en láttam egy srácot, aki lenyomta a Debian memóriaigényét 23M-ra! Ebben volt GUI, médialejátszó, böngésző...
2015. aug. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy nézz ki, hogy a mate meg az xfce kapta a legtöbb voksot vagyis ez a kettő lesz a jó választás ha mindenképpen Linux mintet akarsz használni:

Xfce:


[link]


Mate:


[link]

2015. aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!