Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windowsnak miért jelent...

A Windowsnak miért jelent problémát, ha egyszerre több programot indítok, vagy startupnál sok a program? Mi a pontos, technikai magyarázata?

Figyelt kérdés
2020. aug. 13. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindet be kell olvasnia a RAM-ba a lassú háttértárról, illetve CPU-igényes is minden taszk.
2020. aug. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

2 eset:

1: amikor 4 pénztár megy a sparban és van 2 vásárló

2: 1 pénztár megy és van 25 vásárló aki sietne, megy a busza, vonata, villamosa, metrója....


így megy ez a processzornál is. (és még sokminden számtech eszköznél, internetnél..)

van egy bizonyos kapacitása. ha ezen felül kap feladatot azt is megoldja, de sorba kell állítania a feladatokat és egymás után foglalkozik mindegyikkel.

2020. aug. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Problémát jelent?

Én baromira nem szeretem a Win10-et (a 7 volt az utolsó, amit még úgy, ahogy kedveltem), de azt tudom, hogy ilyen problémái nincsenek. Természetesen ha sok automatikusan induló szoftver van beállítva, akkor tapasztalhatsz lassulást, de ez akármelyik rendszernél így lenne. A szoftver elindításához ugyanis idő kell. Főleg, ha egyszerre akar mindegyik elindulni. Összességében akkor is kb. ugyanannyi idő kellene, ha sorban egymás után indulnának, csak akkor ugye nem tűnik annyira szenvedésnek. ;)

2020. aug. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!