Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Számítógép váratlan leállásána...

Számítógép váratlan leállásának okát kiíró program? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Windows 10 Pro 64 bit van a gépemen. Elmentem a géptől, majd pár óra múlva visszatérve azt tapasztaltam, hogy ki van kapcsolódva, teljesen. Minden olyat letiltottam az energiakezelésben, amely ezt eredményezhetné (pár óra után történő automatikus kikapcsolást)

Szeretném tudni, hogy hardverhiba volt, vagy más. Áramszünet nem volt.

Eseménynaplóban semmit nem találok, vagy rosszul nézem, de inkább programot szeretnék, amely kiírná az utolsó rendszerleállás okát, körülményeit...

AIDA-t megvásároltam, ez esetleg tud ilyet? Bármi érdekelne ami kiírná a keresett információkat.



2020. aug. 20. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az aramszunetet tudtommal nem birja kijelezni egyik progi se. Valszeg az volt. De ha elondul a gep, akkor mi a baj igazabol?
2020. aug. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem volt áramszünet, azt rögtön jelezné egy, az elektromos hálózathoz csatlakoztatott óra, ami mindig működik és akárcsak egy rövid áramkimaradás esetén is rögtön elfelejti az időt, innen lehet tudni hogy áramszünet volt.

Hamarosan dolgoznom kell és nem tudom a gépet nélkülözni, ezért szeretnék végére járni hogy mi volt ez konkrétan, pontosan, mert nem szeretném ha munka közben kapcsolgatna le, hardverhiba miatt...

2020. aug. 20. 09:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az esemenynaplo rendszerszekcioja kritikus kernel-power hibakent jegyzi a tapellatasi hibat. Ebbol azert nem derul ki, hogy ez aramszunet, vagy taphiba vagy egyeb,de utal ra.
2020. aug. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs valami joszagod, gyereked stb.. ami veletlenul nekiment es a bekapcs gombot megnyomta?
2020. aug. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy eset miatt mit pánikolsz?
2020. aug. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Régen is volt hasonló egy másik géppel, nem néztem utána aztán amikor dolgozni kellett volna sürgősen, akkor fél percenként produkálta ezeket a hirtelen történő lekapcsolásokat.

Azt ne mondd, hogy sok megnyitott jegyzettömb stb esetén ez normális.

Windows eseménynaplóban az utolsó bejegyzések biztonsági frissítés telepítésére utalnak (Windows update), de magától nem valószínű hogy leállítaná a gépet vagy újraindítaná, legalábbis én nem állítottam be ilyet.

A gép még garanciális és nem normális működés ez.

2020. aug. 20. 10:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezt rengeteg dolog okozhatta.

Valaki megnyomhatta a bekapcsoló gombot,

vagy tényleg áramszünet volt,

legrosszabb esetben pedig táp hiba.

De egy eset után szerintem is fölösleges pánikolni.

2020. aug. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megjegyeznem, hogy hiaba a garancia, ha egy hiba nem reprodukalhato, az nem lesz hiba. Marpedig ha egyszer fordult elo, es nekiallnak akar terhelessel tesztelni belathato ideig, es nem jon elo ujra, akkor meg lehet te fogsz fizetni bevizsgalasi dijat a semmire.
2020. aug. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
De a windows képes úgy frissiteni magát ha nem vagy a gépnél és rég óta nem nyúltál hozzá, hogy fogja magát és újraindul/leáll. Mi is jártunk így. Egyszerűen a windows már nem a felhasználóért van, hanem azért, hogy gatyás billi még gazdagabb legyen.
2020. aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!