Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A régi Win 3.1-es gépeken a...

A régi Win 3.1-es gépeken a "rejtett" játékok az oprendszerrel együtt települtek?

Figyelt kérdés
Miután kiléptünk az oprendszerből, be lehetett írni az nc és a qbasic parancsokat és ezek a parancsok megnyitottak egy-egy felületet, ahol olyan játékok voltak elérhetők amik az oprendszeren belül nem.
2020. aug. 23. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

"Miután kiléptünk az oprendszerből"

Nem az oprendszerből - az az MS-DOS volt! - léptetek ki, hanem a grafikus héjból


"ahol olyan játékok voltak elérhetők amik az oprendszeren belül nem."

Az operációs rendszerből - az MS-DOS-ból - voltak elérhetőek, csak a grafikus felületbe nem voltak belerakva.


Az nc (Norton Commander) és a qbasic (QuickBASIC) egy-egy külön program.

Az előbbi egy két paneles fájlkezelő (hasonlított a Total Commanderhez), amit John Socha fejlesztett és a Peter Norton Computing adott ki, külön lehetett megvásárolni (itt egy hirdetés: [link] ) az MS-DOS-hoz.


Az utóbbi egy BASIC nyelvhez készült fejlesztőkörnyezet és fordító volt,

Kezdetben külön lehetett kapni, majd a 4.5-ös változattól - ezt nevezték QBasicnek - kezdve bekerült az MS-DOS-ba (5.0-ás MS-DOS-tól kezdődően), majd a Win95/98/Me rendszerekbe, végül a Win2000-ből "kikopott".

Ehhez a fejlesztőkörnyezethez elérhetőek voltak példaprogramok is, például játékok:

* [link]

* [link]

2020. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

húúúderégen volt ez már :D

nem rejtett játékok voltak azok, hanem amiket korábban odamásoltak.

2020. aug. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerzodtesd le az 1-es valaszolot, sokat tanulhatsz tole. Respect!
2020. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 fukapapa27 ***** válasza:
Nem akarok bele rinyálni de az #1 válaszíró sajnos rosszul fejezte kimagát, mert szerintem azt akarta írni, hogy mikor kiléptél a Windows 3.1 -ből akkor a DOS-hoz tértél vissza ami olyan volt mint amit a Windows is tartalmaz a "parancsor" ahol kézzel kellett beírni a parancsokat de volt az NC amit aztán a #2 válaszíró írta le, hogy mire szolgált és meg az 1 azt akarta írni, hogy voltak játékok amit csak a DOS alatt tudtál elindítani, mert akkor még olyan "fapados" volt a Windows, hogy az alatt nem is tudtad meg nem indultak el a játékok! Ha jól fogtam fel mivel, hogy én is DOS 6.0 -val kezdtem és megmondom őszintén én csak a Windows 98 kijövetele után kezdtem el használni a Wint de inkább csak az XP-nél tértem át a Windows-ra véglegesen! :)
2020. aug. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4 - ez is korrekt, de akkor a teljesseg igenyevel: a w3x-nek mar volt virtualis memoriaja, es amikor en cnc-t tanultam programozni '97 korul, azt felhasznalva tudtam az Alone in the dark-ot futtatni, mert egyebkent keves volt neki a 4mb ram. Vagy a rosszul configolt himem/emm386 :)
2020. aug. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. aug. 24. 11:48
 7/7 anonim ***** válasza:

"sajnos rosszul fejezte kimagát, mert szerintem azt akarta írni, hogy mikor kiléptél a Windows 3.1 -ből akkor a DOS-hoz tértél vissza"

Nem fejeztem ki rosszul magam.

A Windows 3.1 nem volt különálló operációs rendszer, csak egy grafikus héj.

Nem volt különálló kernelje, az MS-DOS-ét (msdos.sys, io.sys) használta.

Amikor kiléptél a Windows 3.1-ből, visszakaptad az MS-DOS parancssoros felületet (command.com)


" de volt az NC amit aztán a #2 válaszíró írta le, hogy mire szolgált"

Már bocsánat, no offense, de a #2-es hozzászóló nem írt le semmit a Norton Commander funkcionalitásából.


"meg az 1 azt akarta írni, hogy voltak játékok amit csak a DOS alatt tudtál elindítani, mert akkor még olyan "fapados" volt a Windows, hogy az alatt nem is tudtad meg nem indultak el a játékok!"

Azok a játékok, amik elindultak MS-DOS alól, azok elindíthatóak voltak Windows 3.x-ből is (például a Doom is: [link] ).


De voltak kifejezetten Windows 3.x-re készült játékok is:

[link]

2020. aug. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!