Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan kis hardverigénnyel...

Van olyan kis hardverigénnyel rendelkező linux disztribúció, amibe a magyar nyelv elfogadható minőségű?

Figyelt kérdés

Angolul nem tudó embernek kellene telepítenem csak netezésre.


A linux mint-re gondoltam elsőnek. De minent meghallgatok.


2020. okt. 7. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Linux Mint nem rossz, de nem a disztrótól függ elsősorban a hardverigény, hanem az ablakkezelőtől. Pl compiz-t használsz-e vagy sok ramot eszik-e a WM.

Ha nem egy 15 éves hardverről van szó, akkor jó lehet az XFCE is, alapból 400-600MB ram használattal vígan elvan.

Ha le akarod ezt szorítani teljesen (mert mondjuk van 2GB összesen a gépben) akkor jó lehet az LXDE de ha még az alá akarsz menni erőforrásban akkor az IceWM.

2020. okt. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezerszer ki lett már tárgyalva, hogy nem a rendszer eszi az erőforrást, hanem a fészbuk és társai.

Nekem jelen pillanatban egy Openbox fut, a Xorg-gal együtt is maximum 200 mega foglalt.

2020. okt. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tabaki ***** válasza:
Az utóbbi tíz évben biztosan nem botlottam olyan disztróba, amelyiknek a magyarításával elégedetlen lettem volna. Szerintem a Mint jó választás. Ismertethetted volna a hardver tulajdonságait, még kiderülhet, hogy nem is kell annyira fogadhoz verni a biteket, mehetne rá Mate vagy Cinnamon. De ha mégiscsak karcsúbb ablakkezelőt választasz, azon sem túl sok erőforrást fogsz spórolni a netezés igényeihez képest.
2020. okt. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a veboldalak gepigenyei nem lesznek kisebbek semmilyen os alatt ,de meg a puppy is tud magyarul nezd meg skamylinux oldalat
2020. dec. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!