Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy deríthetem ki, hogy...

Hogy deríthetem ki, hogy micsoda ez?

Figyelt kérdés

Van a gépemen vmi kis cucc, ami mindig 100%on tartja a CPU-használatot. Már kerestem a gépen mindenhogy, neten is, de semmi eredménye. Általában elindítom a feladatkezelőt minden géphasználatkor, de már nagyon idegesítő. Mi lehet ez?

A neve amúgy BL7ew.exe.


2008. nov. 28. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy trójai vírus! Szerezz egy jó vírusirtót!

Nekem ez elég sokat megfog:

[link]


De próbálkozhatsz kézzel is leirtani. Instrukciók itt (angolul):

[link]

2008. nov. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Szedd ki az automatikus indításból futtatás-->msconfig, vagy nézd meg az indítópultban
2008. nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hehh.. biztassatok még :D

Amúgy van vírusírtóm (bár kivan kapcsolva.. lálálálá.. 8-) XD)

Szóval a lényeg, hogy kipróbáltam az Avast-ot de nem talált semmit :)

Azt a manuális dolgot meg kihagynám. nem nagyon akarok belepiszkálni :S


Viszont én is arra gondoltam, amit a 2. válaszoló írt.

Ez a -az ezek szerint- vírus már júli eleje óta a gépemen van, és azon kívül, hogy a CPU mindig 100%on van nem árt nekem semmit.


De azért köszönöm mindkét választ :)


Viszont lenne mégegy kérdésem.. Mit árt az nekem ha a CPU-használat 100%on van? Illetve a gépnek mit árt.. Egyáltalán árt valamit?

2008. nov. 28. 23:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi az hogy nem árt semmit? Ha nem tudod mit csinál, honnan tudod, hogy nem árt? Ez egy trójai vírus, a saját személyes adataidat, jelszavaidat küldözgeti el egy idegen embernek, aki azokkal visszaél. Persze, hogy árt.

Ha vírusirtót telepítesz, ügyelj arra, hogy egyszerre kettő soha ne legyen fent (pl. egy NOD32 és egy Norton Antivirus egyszerre), mert a kettő összeakad, és elcseszi az oprendszert. Szerintem töröld le, ami most fent van, és telepíts fel egy NOD32-őt, amivel egy teljes rendszerellenőrzést futtass le.

2008. nov. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!