Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nehéz megtanulni úgy 3D-ben...

Nehéz megtanulni úgy 3D-ben tervezni, hogy bármit meg tudjak csinálni?

Figyelt kérdés
Pl egy Groot figurát, vagy egy Darth Vader figurát, vagy hajó maketett, stb. Nehéz megtanulni ilyen szinten 3D-ben tervezni? Melyik programot ajánjátok leginkább? Nekem jelenleg Inventor pro van, azzal lehet ilyeneket csinálni? Alap dolgokat meg tudok csinálni, pl csináltam már fogaskerekeket, csapágyakat, fogaslécet. Ezeket ráadásul AutoCAD-ben rajzoltam mert egyszerűbbnek tűnt. Inventorhoz még nem is nyúltam hozzá. De ezek nagyon messze vannak egy hajó makettől. :D

2020. okt. 30. 01:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen szinten? Nem mutattál semmit. Arányos, részletes, pontos karaktermodelleket csinálni időigényes, igen. Karaktermodellezésre zbrush, minden másra blender\max\maya.
2020. okt. 30. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint napi szintű gyakorlás mellett olyan 4 év, mire az ember normálisan kinéző karaktereket tud alkot, és olyan 8-10 mire profi szintre ér és már egyedi dolgokat is tud tervezni. A karakterknél gyakorlatilag szobrászatról beszélünk, tehát nem csak programot kell ismerni, hanem

az eszközöket, komoly anatómia, művészeti stb ismeretek is kellenek. Tehát ja, rohadt nehéz.

2020. okt. 30. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez - mint annyi minden más - nagyban függ az egyéni képességektől is. Akinek van érzéke hozzá, annak viszonylag könnyen megy. Akinek meg nincs, az ha belezöldül, se fog profi szintre eljutni.
2020. okt. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:

Nem tudom, hogy az Inventor mennyire alkalmas az efféle munkára, de azt megkockáztatom, hogy elsősorban nem karaktermodellezésre találták ki. Például itt említünk néhány ezen a téren szokásos programot:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

2020. okt. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!