Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GIMP 2.1-ben eltüntetni...

GIMP 2.1-ben eltüntetni minden egyes betöltődő kép szélén körben megjelenő, zavaró, és egyébként meg teljesen felesleges sárga szaggatott vonalat hogyan lehet?

Figyelt kérdés

2020. nov. 9. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. A Gimp legújabb változata jelenleg a 2.10.22. A 2.1-es változat kb. 2004-es.

2. A képek körül megjelenő "sárga szaggatott vonal" az aktuálisan aktív réteg széle.

Ki- és bekapcsolása: Nézet --> Réteg-határvonal megjelenítése

2020. nov. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:
100%

Jé, a régmúltban még sárga volt a réteghatár? Bizony, már el is feledkeztem ama daliás időkről, a mostaniban sokkal diszkrétebben jeleníti meg. Én is azt javaslom, hogy használd inkább a naprakész változatot. Ingyenes programról lévén szó, a beszerzése nem ütközik elháríthatatlan nehézségekbe:

[link]


P.S.: Ugye, nem nagyon ismered/érted még a Gimpet? Ha jósolhatok, fogod te még azt a „teljesen felesleges” vonalat újra bekapcsolni.

2020. nov. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tabaki ***** válasza:
100%

Na jó, egy részét visszaszívom... Éppen egy fehér alapú képen dolgoztam, és a fekete-sárga körvonalból gyakorlatilag csak a fekete látszott. Egyszóval: A réteghatár ma is (fekete és) sárga. Az épületes történetből azt is levezetheted, hogy mennyire figyel az ember munka közben ezekre a tűrhetetlenül zavaró elemekre.

A jövendölésemet viszont fenntartom...

2020. nov. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!