Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 mellé linux telepít...

Windows 10 mellé linux telepítése ?

Figyelt kérdés

Régen volt olyan lehetősség, hogy win xp, és win 7, egyszerre volt a gépen, és amikor betöltött kitudtad választani melyik rendszerről induljon a gép.


Hasonlót szeretnék megvalósítani, csak windows 10 és linux cinamon mint rendszerrel.


Win 10-et feltelepítettem és a linuxot is de alapértelmezett módon a windowsról indul.


1 HDD van két partícióra osztva, és a linux 32 bites a win pedig 64.


2020. nov. 13. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nincs olyan, hogy Linux Cinnamon disztibúció, de ez ne keserítsen el. Kiválasztasz egy szimpatikus disztrót esetleg Cinnamon asztali környezettel, letöltöd, megcsinálod pendrájvra a telepítőt, és veszel egy nagy levegőt. Reboot, pendrájvról indítasz, és a telepítő lépéseit követve telepítesz. Próbáld meg érintetlenül hagyni első körben a Windowst. Ez azt fogja jelenteni, hogy a 2. (üres) Linuxnak szánt partíciót törlöd. Lehet, hogy megy automatikusan is, ha nem, akkor két partíciót hozol létre, 1 adat (pl ext4) és egy swap-ot. Nyilván a swapnak csak kis méretű kell, a ramodtól függ, hogy mekkora legyen. A végén a Grubot alapértelmezés szerint általában jó helyre teszi, Legacy boot esetén az első lemez első partíciójára (MBR, a Windows Boot Managert megtartva), UEFI esetén az EFI-re.

Később a grub szerkesztésével módosíthatod a boot sorrendet.

2020. nov. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
Nem tartozik a problémához, de az miért jó, hogy a linux 32 bites? Ugyanazt a hardvert használja, nem az lenne a kézenfekvő, hogy szintén 64 bites legyen?
2020. nov. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2


a linux oldalán azt írták, ha 4gb vagy kevesebb ram van, akkor 32bit-es legyen.

2020. nov. 14. 10:57
 4/5 A kérdező kommentje:

Kaptam egy kicsit régebbi laptopot amit "gyorsítsak fel" ezért én felraktam egy linuxot, de az egyik felhasználónak nem tetszett ezért ő inkább használna windowst, kb ennyi a történet.


Egyébként meglepően gyors lett a masina linuxal.

2020. nov. 14. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Először azt tudd meg, hogy milyen alapu a processzorod. Ha képes kezelni a 64 bitet, azt tedd fel, mert függetlenül a RAM-tól, gyorsabb lesz.
2020. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!