Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet vissza állítani a...

Hogy lehet vissza állítani a fájlokat?

Figyelt kérdés

Tegnap durván jártam, valaki találkozott már ezzel, vagy tud megoldást rá?Win 7 x64 rendszeren a YouTube alatt egy linkre rá kattintva le akartam

szedni egy programot.De sajnos nem az volt benne, aminek kellett volna lennie.Hanem egy féle vírus, amit telepítve a következő történt.Elkezdett

sokáig tölteni a PC, majd észre vettem hogy az összes lemezen szinte lekódolta valamiféleképp a dokumentumok, zenék, videók- at.Megváltoztatta a

kiterjesztést is, .sglh- re minden fájlnál, illetve minden mappába tett egy ilyen readmi file-t, ami idézem mit tartalmaz.Sajnos 3- 4 TB adatról van szó,

külső USB- n lóg egy 2TB egy 320GB egy 500GB, meg a notebook is tartalmaz 2db 750GB- os lemezt, szóval rengeteg adatról lenne szó, és jó lenne ha

nem veszne el minden.A kiterjesztést megpróbáltam vissza állítani, de akkor sem használhatóak a fájlok sajnos.Valaki tud valamit, ami vissza állítja?

Annyit csináltam hogy a rendszert újra telepítettem utána, mert a böngészők is "megszédültek" az esetet követően, az már ok is eddig, de a többi...


"ATTENTION!


Don't worry, you can return all your files!

All your files like pictures, databases, documents and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.

The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.

This software will decrypt all your encrypted files.

What guarantees you have?

You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.

But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.

You can get and look video overview decrypt tool:

[link]

Price of private key and decrypt software is $980.

Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $490.

Please note that you'll never restore your data without payment.

Check your e-mail "Spam" or "Junk" folder if you don't get answer more than 6 hours.



To get this software you need write on our e-mail:

helpmanager@mail.ch


Reserve e-mail address to contact us:

restoremanager@airmail.cc


Your personal ID:

0266Orjk3aSTq7k7xx4i5cTHFo6D4IqEnnCWrkSNYkuXi6cd"



2020. nov. 22. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Ezt sehogy, mert beszívtad a kártevőt. Ha még windows 7-el nyomod, akkor alap lett volna a felhőbe, külön tárhelyre való mentés. Hiszen mindenki mondta hogy már nem biztonságos.
2020. nov. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Ez igazából Windows 7-től független, mert a felhasználó maga kereste, töltötte le és indította el a vírust. Ez ellen meg semmi nem véd, sokan még a vírusirtót is kikapcsolják, nehogy bejelezzen a tört/lopott program futtatásába.

Ettől függetlenül az teljes mértékben igaz, hogy kockázatos Windows 7-tel netezni, mert védtelen más típusú támadások ellen, aminek ugyanez lehet a vége.


A másik része szintén felhasználói felelősség, hogy a fontos dolgokról biztonsági másolatot készítesz és elkülönítetten, offline tartod. Így azokat egy ilyen vírus után helyreállítod, a nem fontos dolgokat amikről nem készült másolat, pedig vagy újra beszerzed, vagy rátudsz, hogy elvesztetted.


Legközelebb pedig tanulva az esetből messziről kerülni kell a mindenféle hack/jelszólopás/feltörés/más fiókjaihoz hozzáférés/profilod látogatóit megmutató/ingyen, végtelen pénz a játékokban/stb. és minden hasonló kamu, illegális, szabályokat megkerülő és kijátszó program keresését, telepítését. Mind hamis és potenciálisan ilyen kártevőt rejt.

Legális programok tört és ingyenessé buherált változata szintén ilyen, csak kisebb arányban.

2020. nov. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2, Azért én abban nem vagyok biztos hogy a 10-en a defender ezt nem állította volna meg.
2020. nov. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Azért remélem volt annyi eszed, hogy a youtube felé jelentsd a videót :D
2020. nov. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szirty ***** válasza:

"Ettől függetlenül az teljes mértékben igaz, hogy kockázatos Windows 7-tel netezni, mert védtelen"


Hogyne. Hisz mindenki tudja, naponta jön a hírek tömkelege hogy hullanak a Win7-ek, pusztítja őket a kór...

Úgyhogy frissítsen mindenki orrvérzésig! :)

2020. nov. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. Azokra keresztet vethetsz...
2020. nov. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szirty ***** válasza:

...esetleg ha fizetsz hogy megkapd a visszaállításhoz szükséges kulcsot, ahogy írja.

De azt nem javaslom...

2020. nov. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#1: zárójeles megjegyzés: az egekig magasztalt Win10 alatt ugyanígy be tudsz nyelni bármit.

A biztonsági mentés, meg egy normális antivirus alapvető lenne, rendszertől függetlenül.

2020. nov. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

"Azért én abban nem vagyok biztos hogy a 10-en a defender ezt nem állította volna meg."

Megtörtént eset: munkatársam - nagy Win10-fan - a privát notebookján (amit be szokott hozni a munkahelyre dolgozni) sikeresen benyelt egy zsarolóvírust. Nem csak a saját gépét vágta agyon, hanem a jelszó nélkül elérhető közös mappák tartalmát is. Előtte esküdözött rá, hogy a Defender mennyire szenzációs, nincs is szükség más antivirusra, mert az mindennél jobb. Hát látom. Naprakész, frissített Windows, friss Defenderrel.

Én 2018-ig használtam XP-t az itthoni gépemen, onnan egyből váltottam Linuxra. Soha nem okozott semmi kárt, hogy nem az épp legújabb oprendszert használtam. Volt egy rendes tűzfal a gépen (ZoneAlarm), állandóan ott figyelt az Avast, normális böngészőt használtam, nem töltöttem le gondolkodás nélkül minden hülyeséget (amit egyébként az Avast úgyis 99%-ban megfogott volna), nem volt a nagyvilág felé mindenféle port megnyitva a routeren.

Aztán persze elegem lett a Microsoftos világból, a Win7 óta nem látom azt, hogy az új verziók több pozitív, mint negatív változást hoznának magukkal, így azóta Linux Mintet használok. De ez egy másik kérdéskör. :)

A frissítésekkel meg az a helyzet, hogy rémesen túl vannak misztifikálva. (Főleg egy olyan rendszeren, ahol több gépet nyírnak ki a frissítések, mint amennyit megvédenek.) Kicsit túlzás, hogy egyik nap még a biztonság fellegvárának gondolunk egy rendszert, de mihelyet lejár a hivatalos támogatása, egyből a kénköves pokol lesz belőle. Valóban nem árt, ha a biztonsági frissítések telepítve vannak. De ezeknek csak az elenyésző töredéke olyan, ami közvetlenül fenyegetné a rendszert, és amit ne lehetne kivédeni egy megfelelő védelmi szoftverrel, és tudatos internethasználattal.

2020. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Annak annyi. Senki nem írta, de léteznek kimondottan zsarolóvírus védelmi programok. Inyenesek, én a Bitdefender Antiransomware - t használom, de van még más is - ingyenes, de nem jut eszembe így hirtelen melyik az.

A Bidefender 100 °%-osan bevált nálam.

2020. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!