Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux telepítése nem sikerül?

Linux telepítése nem sikerül?

Figyelt kérdés

Régebbi Ubuntu elindul, de 15 %-nál megáll particionálásnál, az egér sem mozgatható. Egy linuxmint-19.3-xfce-32bit pedig hibát ír. nem valami jó a kép [link]

Próbáltam más oprendszerrel is, egyikkel sem működik. Még xp-t is (ahci-ről átállítva), ott shell.dll hiányt írt, ha jól emlékszem.

A processzorral van valami gond gondolom, de nem értek hozzá.

Régi toshiba l300 satellite pro a gép, csak filmnézésre kéne.

Eredetileg Vista volt rajta, próbáljam azzal vagy felesleges?



2020. dec. 3. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Live rendszert indíts először pendrive-ról, meg utána egy memtest86-ot is futtatni kéne. Ha a live elindul, a memtest meg lefut hibátlanul, a cpu és a ram kb kizárható.
2020. dec. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Live-ban csak a régi ubuntu(8.1 ez volt kéznél) indult el, a többi újraindul, és nem jutok el csak a hibaüzenetig.
2020. dec. 3. 13:10
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

BIOS verziója a legfrissebb?

Mert az tud galibákat okozni:

* [link]

* [link]

* [link] [link]

2020. dec. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BeefEater ***** válasza:
Csinálj memtestet, hibás memória is okozhatja ezt.
2020. dec. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hardverhibának tűnik.

Azon belül lehet RAM hiba, de akár alaplap- vagy táphiba is.

2020. dec. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Kipróbáltam másik RAM-mal variálva a slottokat, másik HDD-vel is. Ugyanazt csinálja.

Most sikerült elkapni telepítés után ezt dobta>>> [link]


De ezt egy sima Win7-tel (sőt Vistávalx86 is) is produkálja, akkor is lehet BIOS gond? Érdemes a BIOS után nézni?

2020. dec. 3. 16:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Rontani már nem nagyon lehet rajta. Biosból megy a frissítés? Én nagy változást nem remélek tőle, ez inkább arra jó, hogy hardverfrissítéskor az addig nem támogatott hardverrel kompatibilis legyen a lap. Szóval egy próbát megér. De tényleg valószínű a cpu hiba.
2020. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekem az a sejtésem, hogy cpu. Hol megy, hol nem megy a telepítés, aztán hirtelen felugrik a kék képernyő...

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

2020. dec. 3. 16:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Van egy hasonló kategóriás procim, amit egy Lenovo notiból mentettem ki, ha akarsz még vele pöcsölni, neked adom ingyen. De addig nem kaparom ki a pasztából, hogy megnézzem a típust, amíg azt nem mondod, hogy kell :D
2020. dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!