Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2 gigás gépre lubuntu?

2 gigás gépre lubuntu?

Figyelt kérdés
Menni fog?
2020. dec. 4. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Proci is számít.
2020. dec. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Intel Celeron M 423 / 1.06 GHz
2020. dec. 4. 17:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Inkább a proci lenne gyenge de próbáld meg. Menni fog rajta de túl gyors nem lesz a proci miatt.
2020. dec. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az oprendszer szépen fog muzsikálni. Ami a kritikus, hogy ha bármi értelmeset akarsz csinálni rajta, akkor a böngésző túl sok memóriát fog kajálni. 10 éve még vígan lehetett használni valami kisigényű linuxszal a régi gépeket, de véget ért ez a kor. Legalábbis az én tapasztalataim szerint.


2 GB memória nem _annyira_ kevés azért, szóval ha egyszerre egy dolgot csinálsz, nem nyitsz meg több programot, se túl több böngészőlapot, akkor fog az menni. Nyilván ne videójátékozni akarjál rajta.

2020. dec. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Természetesen nem játszani akarok rajta, böngészés, talán youtube
2020. dec. 4. 17:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz egy könnyű eset, de talán, foghíjasan "egyszerűbb" weblapokat, mint pl a gyik,menni fog rajta.

De várj tőle sokat.

YouTube max 480-720p-ben fog zörög i.

2020. dec. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Zörögni*
2020. dec. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálam a google maps a kritikus amit használnék, minden más lassan, de biztosan megy a 750 MB memóriás, 32 bites, 8+ éves Celeron M processzoros Toshiba notebookomon is (az a tartalék gépem). Gmailből az egyszerűsített verzió persze.


Szóval ma már a böngészés lehet elég durva terhelés egy gépnek, ha olyan weblapokat nézel. A google meet se biztos, hogy menni fog. A firefoxban van terhelésmegjelenítő eszköz, ott megnézheted, hogy hogyan viszonyul egymáshoz a weblapok hardverterhelése.

2020. dec. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Lenovo ideapad 110-en van lubuntu. 2Gb rammal. Bővíteni se kehet akkora egy gagyi egy gép, processzornak ventilátora sincs. Csak egy hűtőlap. Rajtam bele egy 60gb-os ssd-t. Alap dolgok jól mennek. YouTube, Facebook. Még zenét is egész jól tudok rajt szerkeszteni. Audacity/Tonelib. Nem egy száguldozó gyorsvonat, de teszi a dolgát. Lubuntu nagyon jól ráfeküdt nekem 😃🍾🤘
2021. dec. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!