Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lubuntu (Ubuntu 20.04 LTS)...

Lubuntu (Ubuntu 20.04 LTS) miért így bootol?

Figyelt kérdés

GPT-vel van telepítve, később fog kapni a laptop egy ssd-t is.

Jelenleg egy 5400-as elég lassú winyó van benne, majd egy 120as ssd megy bele (csak netezni-programozni használom) 4gb ram mellett.

Szóval indítom a gépet, fekete kép (kb 5 másodpercig), asus logo pár másodpercig, aztán a lubuntu boot töltő képernyő, aztán egy kis időre megint beugrál az asus képernyő. Grub-bal tudom valamit állítgattam, meg a boot sorrenddel is, ugyan is 3 lehetőség is van, hiáb csak egy rendszer van a gépen.

Ha letiltom a 2 ubuntut és első helyre az uefi os-t rakom, akkor bejön a grub, ahol választhatok hogy ubuntu vagy csökkentett ubuntu (nem tudom mi az aktuális neve, windowsos vagyok). Játszadoztam a fast boot-tal, meg a csm-mel, ha csm-et kikapcsoltam ugye nem indult az uefi miatt a rendszer, viszont fast meg sima mód közt kb semmi különbség nincs.

Csatoltam képeket:

[link]

[link]


2020. szept. 22. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Most akkor Ubuntu vagy Lubuntu van fent? Nagyon nem mindegy, mert az Ubuntu UEFI indítás esetén képes megjeleníteni az OEM képernyőt ("asus logo"), míg töltődik a rendszert, és bár a Lubuntu is képes erre, de alapértelmezetten nem így van beállítva.
2020. szept. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lubuntu van fent, de az Ubuntu 20.04-re épülő.
2020. szept. 22. 21:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor már valamit elállítottál, a Lubuntu alapértelmezetten nem mutat OEM logót.

Szerintem változtasd meg a boot screent:

sudo update-alternatives --config default.plymouth


Itt választasz egy másikat, majd kiadod ezt a parancsot:

sudo update-initramfs -c -k $(uname -r)


Aztán töltsd le a grub-customizert, abban grafikusan tudod állítgatni a Grub-ot.

2020. szept. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!