Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy kezdő is tud windowst/Linu...

Egy kezdő is tud windowst/Linuxot telepíteni?

Figyelt kérdés
Csak telefonom van, arra tölteném le a telepítő, amit nem tudom, hogy ISO, vagy IMG formátumba kell. És ezt átmásolom pendrivra, és ha bedugom a gépbe, akkor már telepíti is?
2020. dec. 7. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A telepítő használata általában viszonylag egyszerű, csak a tovább gombot kell nyomogatni és triviális kérdésekre válaszolni (pl. mi a neved, milyen időzónát válasszon ki).


A telepítő eszköz létrehozása már nem olyan egyszerű, ha csak telefonod van. Nem simán rámásolod az iso fájlt a pendrivera. Hogy telefonról hogy lehet, arról fogalmam sincs, de a google a barátod, keress rá, hogyan kell telefonnal bootolható pendrive-ot csinálni.


Ha megvan a bootolható pendrive, akkor bedugod a gépbe, bekapcsolod, majd résen vagy, hogy milyen gombot kell megnyomni a boot menühöz (vagy ilyesmihez). Azt megnyomod. Ha lekéstél, újraindítod az egészet és már eleve a megfelelő gombra teszed az ujjad, és nagyon figyelsz.


Innen már csak ki kell választanod a pendrive-ot a listából, majd türelmesen várni, míg betöltődik a telepítő.

2020. dec. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Találtam valami iso2usb-t, azzal Megpróbálom.
2020. dec. 7. 11:20
 3/6 anonim ***** válasza:

#1

Nagyon jókat mondtál és valóban így van. Egy linux azonban már okozhat kihívásokat. Vannak olyan linuxok amiket elég nehéz telepíteni, nem pont egy ubuntu persze, de van olyan. Volt mikor nézegettem különböző linuxokat, 1 hétig minden nap felraktam vagy 5 linuxot, de volt mikor csak pislogtam hogy mégis mi van :D

Persze az általánosság az amit te mondasz, hogy minimális nyelvi tudással (ha angol a telepítő) és szövegértéssel a legtöbb operációs rendszert fel lehet telepíteni. Csak gondoltam szólok, hogy azért akad ilyen operációs rendszer is a teljes pontosság kedvéért.

2020. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3: igen, de szerintem egy kezdő nem debiannal fog indítani, pláne nem valami durvábbal. Ha a kérdező az, akire én gondolok, akkor egy xubuntut/lubuntut próbál éppen telepíteni az 1GB rammal bíró szép új (bár használt) notebookjára:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..


Ha alapos lettem volna, akkor annak nézek utána, hogy ez a gép biztosan 64 bites-e, meg hogy tud-e pendriveról bootolni egyáltalán. De remélhetőleg mindkettőre igen a válasz.

2020. dec. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#2, az iso2usb valószínűleg pont azt tudja, ami neked kell.
2020. dec. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Némi józan ésszel könnyen telepíthető egy rendszer. Linuxból is az Ubuntu és hasonlók. Egy Arch-ot egy kezdő nem is tudna telepíteni, mert ott mindent neked kell feltenni, nem készen kapsz mindent.

De telefonról nem lesz egyszerű létrehozni a boot media-t. Jobban jársz, ha megkérsz valakit, hogy PC-n csináljon neked egy telepítőt. Egy számtech boltban is megcsinálják.

2020. dec. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!