Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan fénykép szerkesztő...

Van olyan fénykép szerkesztő program amivel fényképről szöveget lehet eltávolítani? (és mezei ember is tudja használni)?

Figyelt kérdés

Csináltattunk magunkról pár képet egy fényképésszel, és hát a nyers képeket ellátta "nyers kép" felirattal. Ez nem is lenne baj, a képekből pár dbot megkapunk felirat nélkül pénzért viszont a maradékon elég zavaró a felirat, mert nem a kép sarkába rakta, vagy a háttérre, hanem a ruhánkra stb..


Nem szeretném mind a 270 képet kifizetni (dbonként vmi 1500 Ft) , van valami program amivel ezt el lehet tüntetni és én mindenféle profi képzettség nélkül tudom használni? Segítene ebben valaki? :)



2020. dec. 8. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nincs.
2020. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

😔😔 Fenébe..


Köszönöm!

2020. dec. 8. 12:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ezt vízjelnek hívják a digitális képeknél.

Ha átlátszó halvány png, a vízjelből "negatív" szűrő elkészítésével, lehetne dolgozni, de ezt ahogy írtad egy "mezei ember" nem igen tudná megcsinálni.

2020. dec. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem átlátszó, szürke színű vastag felirat, ezért is zavaró, mert belelóg a gyerek kezébe, szájába, nekem a ruhámba (nem azért vettem fotózásra ruhát hogy ne látszódjon.. Na..)

ha átlátszó szerű lenne nem is izgatna..


Majd próbálkozom valamivel, van a gépemen photoshop program de bevallom nem igazán használtam még

2020. dec. 8. 12:29
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"nem azért vettem fotózásra ruhát hogy ne látszódjon.. Na.."

De azért gondolom azt is érted, hogy ő meg ebből él, nem jófejségből készíti a képeket. :)

2020. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Próbáld csak meg! A gatyádat is lepereli rólad, jogosan. Amire készülsz azt lopásnak hívják. Amit itt művelsz az kb. azzal egyenrangú, mintha a boltban elkezdenél hisztizni, amiért 270 db kifli ki van rakva, de te csak azt a 10-et viheted el, amit kifizetsz a kasszánál.
2020. dec. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem szeretném mind a 270 képet kifizetni"

Nem is kell. Azért küldte el őket, hogy válaszd ki azt a párat, amik kellenek, pénztárcától függően.

2020. dec. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tabaki ***** válasza:
Itt az a probléma – ha jól értem –, hogy a felirat a képnek lényeges részeit „takarja”. Az idézőjel arra utal, hogy a szöveg alatt valójában nincs semmiféle kép, amelyet felszabadíthatnál. Maga a felirat a kép, tehát eltüntetni nem tudod róla, legfeljebb hasonló képrészlet odamontírozásával vagy átrajzolással tudnád pótolni a hiányzó részleteket. Ez semleges felületek (fa, ég, lombok, stb.) esetén érdektelen beavatkozás, és a kivitelezése is egyszerű. Egy arcba való belenyúlás viszont ennél jóval zűrösebb ügy: Egyrészt oda a kép hitelessége, másrészt laikus számára jóformán megoldhatatlan a szerkesztés hibátlan elvégzése – és látatlanban is azt feltételezem, hogy a fotós igyekezett úgy levédeni a képeit, hogy azok ne legyenek fusermunkával rekonstruálhatók. Teljesen érthető, hogy nem akarod kifizetni az irdatlan összeget, másfelől viszont a fényképészet drága szakma, és egyáltalán nem biztos megélhetés, úgyhogy nemigen lehet mit felróni az illetőnek. Válaszd (és fizesd) ki a legjobb felvételeket, a többin pedig – természetesen a szerzői jogot megsértve – annyit kísérletezgethetsz bármelyik képszerkesztővel, amennyit csak akarsz, de olyat nem fogsz találni, amelyik ne igényelné a te szakértelmedet.
2020. dec. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jaj ne értsétek félre, nem lopni akarok. Tudom hogy drága mulatság a szakma, pláne ebben az időszakban nem is biztos megélhetés.

Ő maga is azt mondta, nyugodtan bármelyiket feltölthetem akárhova, a felirat azért van rajta, hogy más ember ne gondolja hogy félkész munkát ad ki a kezei közül. És nem is neten akarom használni, a gyerekről sose posztolok, szimplán ki szoktam nyomtatni őket és itthon albumonként rendezem a képeket, csak arra gondoltam ha van erre valami egyszerű megoldás, akkor levenném róla, mert így zavaró, legalábbis azokról ahol belelóg a gyerek arcába. Ha nem lehet vagy nagyon kacifántos, és ahogy látom az lenne, akkor nyilván így nyomtatom ki.. Tehát nem lopni akarok, semmi ilyesmi nincs a dolog mögött, a retus munka nagyon szép lett, nyilván azokat használnám pl. karácsonyi ajándékozásra, de amiket itthonra akartam nyomtatni azok jók lennének utómunka nélkül is, de nem szívesen nézegetem úgy a képet, hogy rajta van ez az izé.

2020. dec. 8. 13:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor kérd el nyers felirat nélkül.
2020. dec. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!