Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan képszerkesztő ami...

Van olyan képszerkesztő ami ha png vagy gif képet szerkesztek akkor NEM veszítík el az átlátszóságukat? De mégis lehetne szerkeszteni normálisan őket.

Figyelt kérdés
2020. dec. 9. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Photoshop

Gimp

Paint.net

IrfanView (bár ott nem olyan egyértelmű)

2020. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tabaki ***** válasza:
100%
Mmindegyik olyan (igen, még a Paint is), vagy legalábbis hirtelenjében nem jut eszembe ellenpélda. Te használod rosszul őket, alkalmasint valami nem átlátszó formátumba (pl. JPG) mentesz.
2020. dec. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem így van. Berakom pl paintbe, megszerkesztem, rámentek, és megszűnik az átlátszóság.
2020. dec. 9. 23:51
 4/9 tabaki ***** válasza:
100%

„Nem így van.”


Félretéve, hogy az ember lehetőleg csak akkor használjon Paintet, ha valami késes futóbolond követeli tőle, erősen fakuló windowsos emlékeim szerint igenis képes rá.

Arra gyanakszom, hogy most az egyszer bizonyára megfeledkeztél az átlátszó háttér beállításáról. Mindenesetre holnap keresek egy Windowsos gépet, és ellenőrzöm hogy nem űzött-e velem gonosz tréfát a memóriám.


Ha egyelőre még nem akarsz még komolyabb programot, javaslom ezt:

[link]

Kicsi, egyszerű, magyarul is tud. Ja, meg normális.

2020. dec. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez tényleg jó szerkesztő. Meglepő, hogy free. Köszönöm.
2020. dec. 10. 04:41
 6/9 tabaki ***** válasza:

Ami a Paintet illeti, fogcsikorgatva, de el kell ismernem az igazságodat. Úgy tűnik, az évek során ennek a minimálisan elvárható alapfunkciónak a lefaragásával áramvonalasították a programot – én egyébként úgy sejtem, hogy a valódi cél a felhasználóknak a Paint3D felé terelése lehetett, az ugyanis állítólag tudja (ezt már telepítési jog híján nem próbálhattam ki az iskolai gépen). Ha tehát önkínzó hajlamod valaha még a Paint közelébe unszol, kénytelen leszel vagy a Paint3D-t , vagy a régi XP-változatot telepíteni.


„Meglepő, hogy free”

Meg kell mondjam, nem az. Már úgy értem: Freenek free, csak ez nem meglepő... Igen sok jó ingyenes képszerkesztő van, a Phoxo ezeknek talán a legszerényebbike, mondhatni, a használható programok világába vezető út portása. De azért van benne rendes pontról-pontra való kijelölés, varázspálca, rétegek, egyszóval olyasmik, amik már a valódi szerkesztés zamatával is megismertetnek. Ha majd egy kicsit belerázódol, már nem lesz riasztó a fentebb emlegetett Gimp, amely gyakorlatilag ugyanazt a logikát követi, csak sokkal többet tud, vagy a Krita, amely már egy kissé más gondolkodást igényel, de a Gimp után megbirkózol vele...

[link]

[link]

Egyébként nemcsak képszerkesztésre, hanem általában bármely egyéb feladatra találsz jó ingyenszoftvereket. Kétségtelenül kell hozzá némi lelki beállítódás, hogy a program képességeire figyelj, ne pedig arra, hogy mások hogyan dicsérik a népszerűbb lopott profiprogramjaikat. Amikor még Windowst használtam, akkor is minden engem érdeklő tevékenységre leltem használható ingyenes – sőt, általában nyílt forráskódú – programokat, szóval az ilyenek léte egyáltalán nem különlegesség, inkább a dolgok hétköznapi rendjének mondható.

2020. dec. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

NEkem a gimp valójában túlságosan bonyolúlt. Amelyik program iylen szinten szerteágazó(MErt sokat tud, és ez jó dolog), annál érdemes kettéválasztani akár a menüben is ezeket a kezdő és haladó dolgokat.


Példáúl a program kezdőknek jelenik meg, és a haladó beállítással plussz dolgok jelenhetnének meg a profiknak.

2020. dec. 11. 02:28
 8/9 tabaki ***** válasza:
100%
A Phoxo ilyen szempontból is hasznos lesz: Ha egy kis jártasságot szerzel benne, látod majd, hogy ugyanazokat az eszközöket megtalálod a Gimpben is, és akkor nem zavar majd, hogy a Gimp eszköztáblája valamivel bővebb (egyébként a beállításoknál letilthatod az egyelőre még zavarónak talált gombok megjelenítését). Az általad megkívánt szétválasztás egyébként máris készen van: A Gimp igazi ereje a lenyitható menükben, elkülönítve várakozik a boldogabb időkre, amikor már kevesled az eszköztár lehetőségeit.
2020. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. dec. 11. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!