Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win 10 telepítésnél hogyan...

Win 10 telepítésnél hogyan törölhető a meglévő partíció?

Figyelt kérdés

Sziasztok, segítségre lenne szükségem. Laptopban hddt lecseréltemssdre. Telepítettem a win10et, miután a telepítővel megosztottam az ssdt. Minden ment flottul, de a gép nem látta a 2 partíciót, csak a rendszerét. Ezért inkább újra akartam telepíteni. Csakhogy a diskparttal nem tudom törölni az előző partíciókat.

A "copyright ... és " on computer..." sorok után nem írja ki a gép a Diskpart-ot hogy listázni és törölni tudjam. Csak villog magányosan a cursor a sor elején.



2020. dec. 16. 07:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A win telepítőjéből is tudod törölni a partíciókat, az újratelepítéskor. De, ha csak annyi a bajod, hogy a gép nem látja a partíciót, az azért is lehet, mert nincs megformázva és nincs betűjele. Jobb gomb a saját gépen (ez a gép) tulajdonságok, kezelés, ott lemezkezelő és látni fogod a partíciót. Adsz neki betűjelet, ezzel formázod is, kész vagy.
2020. dec. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Bocs, elrontottam, jobb gomb után nem tulajdonság, hanem kezelés, a többi stimmel.
2020. dec. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A win-t már letörölte az új telepítési próbálkozás, így nincs rendszer a gépen. És nem települ fel újra, mert olyan fájlrendszerre alakult át, amire nem lehet telepíteni wint. Ezért szeretném törölni. Nem jegyeztem meg a nevét.
2020. dec. 16. 07:47
 4/16 A kérdező kommentje:
A win telepítőjév töröltem az előző partíciót, de rajta hagyott 2 kisméretűt, az egyikre hajlandó lenne települni, de az 100mb, így nem hinném hogy sikerülne neki. A nagy, mostmát szinte teljes méretű meg rossz fájlrendszerü.
2020. dec. 16. 07:51
 5/16 anonim ***** válasza:
Azokat is töröld le, majd létrehozza az új telepítés őket. Azok a rendszer számára fenntartott egyéb partíciók. Utána mennie kell. Amiért nem mehet fel, az a GPT/MBR eltérés, de az nem lehet, ha ugyanezt a win-t már rátetted egyszer.
2020. dec. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom letörölni, a telepítő nem törli le, már 2 napja próbálom és tojik arra amit akarok.

Ezért próbálkoztam volna a diskparttal, de az is bemutatott.

2020. dec. 16. 07:59
 7/16 A kérdező kommentje:

GPT-s lett az ssd, amire nem telepíti a telepítő a win-t.

Próbálkozom egy formázással, de úgy emlékszem már ezt is próbáltam 1x.

2020. dec. 16. 09:16
 8/16 anonim ***** válasza:

Ez szakszerű volt :\

Szedj le egy Live Linuxot, ha a Win telepítő már nem hajlandó megoldani a dolgot, például:

[link]

Ezt kiírod pendrive-ra (mint bármilyen os telepítőt, pl rufus, unetbootin, balenaetcher stb segítségével, bootolsz róla és Gparted-et keresel. Grafikus felületen viszonylag egyértelmű lesz, a cél, hogy minden partíciót törölj vele. Létre is hozhatnál újakat, de bízzuk ezt a Win installra később. A legjobb, ha nem manuálisan hozod majd létre, hanem simán a párbeszédablakban jobb alul továbbot nyomsz, vagy ami ott van, majd megcsinálja a háttérben, ami kell neki. Install után leválaszthatsz területet az SSD-ről a Lemezkezelőben, hogy legyen még egy partíciód.

2020. dec. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
GPT lemezre akkor nem telepíthető a Windows, amikor Legacy módon van indítva a telepítő (MBR->NTFS). Ha GPT-ben hagyod a lemezt, akkor UEFI->FAT32-es telepítő kell neked. Ha kihagyod a Live Linux részt, akkor egy ilyen Win telepítőt csinálj pendrive-ra, bootolj róla, és GPT-re is menni fog. Persze ekkor a Biost át kell lőni UEFI indításra.
2020. dec. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, sajnos nem sokat értettem belőlük, de utánanézek, és megpróbálom megoldani ezek szerint a problémám.
2020. dec. 16. 09:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!