Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Open Office 100%-osan...

Az Open Office 100%-osan kompatibilis az MS Office-al?

Figyelt kérdés
Fognèk nehèzsègekbe ütközni ha csak az open office-t használnám? Megtudnák nyitni azok akik csak ms termèket használnak, ès èn megtudnám nyitni ès ugyan olyan kinèzettel jelenne meg az ms offece-al szerkesztett dokumentum mint ha èn is ms office-al nyitnám meg?

2020. dec. 16. 18:03
 1/4 BeefEater ***** válasza:
100%

Az MS Office néha saját magával sem kompatibilis, egy bonyolultabb dokumentumnál nem egyszer előfordult már, hogy másnap ugyan azon a gépen megnyitva szét volt esve.


Alapvető dolgokban igen, kompatibilis. Ha a másik félnek csak olvasnia kell a dokumentumot, szerkesztenie nem akkor küldheted PDF-ben is.

2020. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Fognèk nehèzsègekbe ütközni ha csak az open office-t használnám?"


Igen.


"Megtudnák nyitni azok akik csak ms termèket használnak, ès èn megtudnám nyitni ès ugyan olyan kinèzettel jelenne meg az ms offece-al szerkesztett dokumentum mint ha èn is ms office-al nyitnám meg?"


Nem, a két termék nem 100%-ban kompatibilis.

2020. dec. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy még a Microsoft Office két különböző verziója sem 100%-ig kompatibilis egymással. Most, a home office, meg online oktatás idején számtalanszor belefutottunk ebbe, főleg PowerPointnál, hogy sem előrefelé, sem visszafelé nincs meg a teljes kompatibilitás.

Viszont pár szabályt betartva a kellemetlenségek igen csak minimálisak lehetnek. (Bár ez nem csak rajtad múlik.) Ha szakszerűen használnák az irodai programcsomagokat, akkor a problémák 99%-a fel sem merülhetne. Mire gondolok? Mondjuk hogy a bemutatókészítő szoftver (PowerPoint, Impress) nem videókészítésre, meg hangalámodásos előadás megosztására való. Ha ez kell, akkor készítsen belőle videót (Movie Maker, OpenShot, vagy mentse el a ppt-bemutatót avi-ként, és töltse fel nem listázott Youtube videóként.) Ami nincs telepakolva multimédiás tartalmakkal, hanem tényleg úgy néz ki, ahogy egy bemutatónak ki kell néznie, azzal nem lesz probléma. Akkor sem, ha Impressben, vagy netán WPS Presentation-ben nyitja meg az ember. Ha szöveget adunk közzé, akkor azt minden esetben pdf-ben tegyük, kivéve, ha az a cél, hogy abba beleírjanak. Eleve sokan rémesen szerkesztenek szöveget, a térközt és az oldaltörést hírből sem ismerik, a formázási jelektől félnek, mint sátán a szentelt víztől, így végső soron biztos, hogy tele van a dokumentum nem oda illő formázási elemekkel. Az ilyen a Word másik verziójában megnyitva, sőt, akár még más rendszerbeállítások esetén is simán szétcsúszhat. Ha más miatt nem is, az egyedi betűtípusok miatt biztosan. Tényleg tök stílusos tud egy-egy nem szokványos font lenni, de másik gépen - amin 99%, hogy az nincs feltelepítve - más betűtípusra fog helyettesítődni, így garantált az ocsmány kinézet. Ezért kell a szövegszerkesztés alapelveit betartani, és ha csak megtekintésre szánjuk a dokumentumot, akkor mindneképp pdf-ben tegyük közzé! Az az, amit pont erre találtak ki, és garantáltan mindenhol, oprendszertől függetlenül ugyanúgy fog kinézni. (Mondjuk a másik cuki dolog, amikor meg azt is, amibe bele kell szerkeszteni, pdf-ban adják oda... éljen a digitális kompetencia!)

Szóval nem akarom túlragozni: mivel a szoftvereket sokan bénán használják, ezért szinte biztos, hogy mindig bele fogsz futni kompatibilitási problémákba, még akkor is, ha MS Officet használsz. De ezek nem olyan problémák, amiktől mondjuk a dokumentumot olvashatatlanná tennék. Ráadásul az, hogy a LibreOffice / OpenOffice egy jól használható, stabil szoftver, bőven nagyobb előny, mint az, hogy pár degenerált módon összehányt ppt kissé szétcsúszik. Én kb. 10 éve Open/LibreOffice-t használok (sőt, 3 éve már mindezt Linuxon teszem), és egyszer sem éreztem úgy, hogy jaj, de jó lenne MS Office-t használni. Fent van Virtualboxban egy windows, és abban egy Ms Office biztos, ami biztos, mert én is tartottam a kompatibilitási problémáktól, de eddig összesen egyszer volt, hogy inkább azt indítottam el, hátha kevésbé lesz elcsúszva a kedves munkatárs dokumentuma... de végül kiderült, hogy az még kevésbé szerette, mint a Libre. :D

2020. dec. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:

Tapasztalatom szerint tisztességesen szerkesztett Word-dokumentumok esetén nem nagyon fordulnak elő bántó eltérések. Az emberek jó része viszont nem ért a szerkesztéshez – bár kétségtelen, hogy ezen az sem segít, ha mindenki MS-Office-t használ. Erre tehát az OpenOffice-t is alkalmasnak tartom.

Azonban: Az Office nem ér véget a Word/Write programmal. Mások az adatbázis-kezelésben panaszkodtak az OpenOffice vagy a LibbreOffice gyengébb teljesítményére, én a két program által létrehozott PPTX-fájloknál láttam igen zavaró különbségeket, igaz, csak régebben próbáltam, mára javulhatott a helyzet.

2020. dec. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!