Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sok színes tintapacáról/vízfes...

Sok színes tintapacáról/vízfestékpacáról készült képet szeretnék szépiába átalakítani, a legjobb lenne automatikusan. Hogyan lehet? imagemagick-el pl. lehet?

Figyelt kérdés
képszerkesztő szoftverrel például próbálkoztam, amiben van szépia csúszka, és bár szépiához közelit kapok maxra húzva, de pl. sárgából vagy kékből kiindulva tök más árnyalatokat kapok. Egyébként azért is lenne jó nekem valami automatikus módszer, mert színtévesztő vagyok és nem szeretém az én látásomra bízni. Arra gondoltam, hogy talán át kéne alakítsam szürkeárnyalatosba az összes képet, és equilazationt csinálni és utána szépiává alakítani, de hogyan? ez utóbbi lépés pl. imagemagick-el megoldható lenne?

2020. dec. 20. 15:52
 1/1 tabaki ***** válasza:
Igen, próbáld meg előtte szürkeárnyalatossá alakítani alakítani, erre a Gimpnek csak a Színek → Telítetlenné tevés menüjében három opció is van, különféle beállításokkal. A szürke kép kiegyenlítése/lágyítása/keményítése, illetve maga a szépiára színezés is többféleképpen megoldható a Gimp eszközeivel, szerintem az élőképnek köszönhetően jóval kényelmesebben, mint az egyébként szintén jól használható ImageMagickben (ahol, mellesleg említvén, a szépiásítás: F/X → Sepia tone...). Egy szóval, azt javaslom, hogy inkább maradj a Gimpen belül, és alaposan nézz körül a Színek menüben.
2020. dec. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!