Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha Windowsról szeretnék...

Ha Windowsról szeretnék Linuxra váltani, akkor melyik disztribúció lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Eddig windows-t használtam, sosem volt linuxos gépem. Most szeretnék átváltani linuxra, vagy legalább kipróbálni, de annyi disztró van, hogy nem tudom melyik lenne a legjobb egy Windows felhasználónak.

Szerintetek melyik disztró a legalkalmasabb erre a célra?



2020. nov. 7. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Tegyél fel egy Ubuntut
2020. nov. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Linux Mint a te rendszered.
2020. nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress egy linuxost a baráti, rokoni körben, és kérdezd meg őt, mert lehet, hogy sok segítségre lesz szükséged, és nem árt, ha olyan rendszered lesz, amiben ő is jobban otthon van. Persze ha igazi profit találsz, az úgyis azt fogja mondani, hogy mindegy, mert bármelyikben tud segiteni, de ő majd sorol neked egyéb választási szempontokat.
2020. nov. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a LinuxMint Cinnamon felületével javaslom.USD

Pár dolog elsőre fura lesz, de kitartással szépen át lehet szokni.

A Böngésző ott is ugyan az, szóval azzal nem lesz gondod.

Office -ból LibreOffice van, TotalCMD helyet DoubleCMD...

Ha játékot akarsz futtatni a Wine 5 már egész jól teljesít.

2020. nov. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ajánlok konkrét disztrót, de mindenképp valami populárisabbal érdemes kezdeni, azon belül is lehetőleg olyannal, ami ahhoz a célhoz van leginkább előkészítve, ami téged érdekel.


Például ha játszanál, akkor Debian vonalon a PoP!_OS, Arch vonalon a Manjaro. A Red Hat vonal jelenleg nem tudom, hogy áll. Régebben a Fedora elég népszerű volt.


Általános célra teljesen jó a Mint (én ezt használom). Én az Ubuntut egyedül a Gnome asztali felület miatt nem ajánlom. Szerintem rossz a workflowja, a te szemszögedből pedig eléggé idegen lesz a Windows UI-hoz képest és nem mondanám, hogy vágj bele egy DE cserébe, haladóként meg már többé-kevésbé úgyis mindegy, melyik disztróból indul ki, úgy fogja összelegózni, ahogy neki tetszik.


Visszatérve az asztali környezetre, Windowsról kezdőnek a KDE, Mate és Cinnamon a legjobbak.

2020. nov. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Grullgoes-t próbáltad már?
2020. nov. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Linux Mint legújabb 64bites magyar változat.
2020. nov. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
linux mint. xfce,,,,mate,,,cinnamon,,vagy kde felulettel,de ez mar a sajat izlesed dolga
2020. nov. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tom Benko ***** válasza:
40%
ArchLinux, pure ArchLinux. Az első pár hét lesz durva szopás, amíg le nem szoksz a wines megszokásokról. Utána, viszont minden szép lesz és jó. Még a Debian ilyen, a többi vagy túl sok szakértelmet igényel, vagy túlságosan barátságos, és nem tudsz leszokni, aztán jön a "szaralinux".
2020. nov. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Linux Mint kezdőknek és Windowsról átállóknak ideális, nagyon jó és felhasználóbarát.


Cinnamon verzió teljesen magyar nyelvű, és menő, modern szerintm maga a felhasználói felület, szerintem sokkal szebb és intuitívabb, mint a windows 10, különösen a több munkafelület egyzserű kezelhetőségét szeretem, ami Win10-ben egy kínszenvedés.


Én személy szerint jobban kedvelem az xfce-t, mert egyszerűbb, nekem nem kell a sok csicsa. :D

2020. nov. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!