Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A lengendás kérdés, Windows 7...

A lengendás kérdés, Windows 7 vagy Windows 10?

Figyelt kérdés
Én személy szerint mind a kettőt használtam és amit én észrevettem az-az hogy Windows 7 sokkal gyorsabb, "stabilabb"nak érződik mint a Windows 10 <- igaz itt tobbet frissitett mint amenyit hasznaltam:)

2020. dec. 24. 23:24
A kérdező szavazást indított:
Windows 7
Windows 10
34 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
10! nem kérdés.
2020. dec. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Igen, én is határozottan megbízhatóbbnak tapasztaltam. Az, hogy a régebbi rendszer gyorsabb, nem újdonság. A Win95 egy mai gépen fénysebességgel száguldana. :) Az aktuális rendszer mindig "igazodik" a kapható hardverek szintjéhez. Csak mondjuk Win10-nél kicsit elvetették a sulykot.

Egyébként ezekért, meg sok más maceráért váltottam inkább Linuxra. Na, azóta látom igazán a Windows - különösen a 10 - hátrányait.

2020. dec. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

#2.Azért annak is megvan a maga hátránya, én fordított helyzetben voltam.Kb. 3 év intenzív Linux használat után az új konfigra már Win 10 került, és utána eszem ágában nem volt visszaállni egyik disztróra sem.

Persze stabilak a disztrók többsége(már amelyik nem rolling release, vagy testing ágas mint az Ubuntu aminél 1-1 frissítés ugyan úgy elszúrt pár dolgot).

Ezzel csak azt akarom mondani hogy ez szubjektív dolog, van ami jó pl. egy Debian-ban is elsősorban az erőforrás kezelésben, de ha van kellően erős PC, SSD-vel akkor a Windows 10 is már egész jó.(bár Debian-al HDD-vel is el lehetett érni kb. 20 sec. boot időt)

A sok-sok program ami hiányzik, ha valami nem működik fórumozás stb. de megvan mindegyiknek a maga szépsége.


On:

Windows 10, a 7 már nagyon régi és elavult már.

Hogy stabilabb lenne? Ez nem feltétlen igaz, most már sok-sok éve piacon van a Win 10 és azt lenne mondani hogy ritkán van vele globális gond.

Persze ez utóbbi elkerülhetetlen hisz a mai pc-k nagyon nagy részén Win 10 fut, még az ezer éves LGA775-ös konfigokon, épp úgy a mai LGA1200-as konfigokon is stb. szóval túl sok a hibalehetőség nem is csoda hogy néha előjön 1-1 nagyobb hiba.

Gyorsabbnak meg abszolút nem mondanám, már csak a jobb minőségű, újabb driver-k miatt sem.

Próbáltam dual-boot-ban egymás mellett a 2-t AM4-es konfigon, össze sem hasonlítható a kettő mert akkora a differencia a 2 között.

El kell ismerni eljárt a 7 fölött az idő, emlékszem az XP-nél is hasonló volt a helyzet.Az idő megszépíti az emlékeket, azért eszem ágában nem lenne még ma is XP-t használni, de már 7-t sem...

(pedig a 10 ellen voltam évekig, aztán csak-csak helyre pofozták az évek alatt)

2020. dec. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az aktuális rendszer mindig "igazodik" a kapható hardverek szintjéhez."

"de ha van kellően erős PC, SSD-vel akkor a Windows 10 is már egész jó."

Van itt egyetértés, még ha nem is úgy tűnik elsőre :D

Kérdező: természetes a Win10, ha nincs platformfüggő szoftver, és ha a vas megengedi. Nekem a mai napig van egy DOS-os levilágító szoftver, így nálam az is megy, mert ha megfeszülök, se hajlandó még emulátorban sem futni (LPT-portos hardverkulcsos a lelkem).

De ha a vas nem engedi, én is Linuxot mondom, minthogy visszalépjek pl - az amúgy szerintem egykor legjobb - Win7-re.

2020. dec. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szamomra a win 7 azert adott jobb elmenyt a win10 hez kepest, mert valjuk be win10 tele van ertelmetlen bloatwareval, meg a csomo frisittesevel, mar a szamitogepemet se tudom rendesen ujraimditani csak amiutan frissitett, meg ugye ott vannak "kitorlom az adataidat" frissités.


Vasam

I7-3770k

8gb RAM

Gtx 670

240ssd

1tb hdd

2020. dec. 25. 10:18
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom milyen frissítésekről beszélsz, de havonta lemegy 1-1 kb. 5-10 perces és kb. 3-4 havonta 1-1 nagyobb verziófrissítés ami elhúzódhat nagyon max fél órára.

Semmikép sem mondanám többnek mint a Windows 7 esetén, ott is havonta jöttek az update-k és service pack ott is volt hasonló futási idővel.

Bloatware az mondjuk tény, azzal max annyit lehet kezdeni hogy legyalulja az ember.

Persze megvan az esély hogy félrecsúszik a frissítés, de nagyon alacsony hogy pont az adataidat törölje, bár tudom szeret a média ezen lovagolni mert kell a klikkszám.

Bár látszik nem sokat használtan a Win 10-t, nem is értem miért kell így következtetést levonni.

2020. dec. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Számomra a Win10. Én szinte minden funkcióját kihasználom, de ami a legfontosabb az Cortana.


Nekem egy Ultra-smart otthonom van. Több, mint 40 rejtett hangszóró, 60 kamera, és 100 mikrofon.

Gyakorlatilag akárhol a házban, vagy az udvaron csak suttogom, hogy "Cortana", érzékeli.


Pár programozó ismerősömmel erősen átírtuk még évekkel ezelőtt. Ebből annyi, hogy amikor a tavaszi és őszi nagy frissítés kijön, utána le kell futtatni (kb. 20mp). Ennyit megér.

Viszont mindenre kiterjedő smarthome-asszisztenst csináltunk belőle.


Nem tudnék már megválni tőle. Viszont nem is találtunk mást megfelelőnek, még akkor sem, ha mi írjuk át. Sem Alexa, sem Siri, sem Bixby, a Google Assistant pedig végképp. Egyik sem igazán alkalmas arra, hogy akár átírva is, teljes körű házi asszisztens váljon belőle.

2020. dec. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
7 - ki vagy te? :oo
2020. dec. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8:


Ki lennék? Én én vagyok. :)


7-es voltam.

2020. dec. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 MolotovPunk ***** válasza:
30%
Számomra Windows 7 a legstabilabb.Hiába öreg rendszer a böngészők még támogatják és a vírusirtók többsége is 2022-ig.A Win8.1 is jó,kevés energiát eszik és majdnem tud annyit,mint a 10.A Windows 10 tele van felesleges alkalmazásokkal,amit egy átlag user nem használ egyáltalán,ráadásul a 10-es sem új rendszer és mégis mai napig vannak vele problémák.Legfőképpen a hibás frissítésekkel akadnak gondok.Az is zavaró,hogy sok mindenbe beleszól a rendszer,nem tudod úgy beállítani,mint a korábbi Windowsokat.A vezérlő pultot is elsorvasztották benne,ami hasznos volt,minden megtalálható volt benne és pillanatok alatt be lehetett állítani bármit.
2020. dec. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!