Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A PhotoFiltre-ben miért...

A PhotoFiltre-ben miért pixelesek a képek?

Figyelt kérdés

Itt megnyitva a szép éles képek erősen pixelesek, emiatt nem tudom, hogyan kellene feljavítani őket. Ha bármit alakítok a képeken, azt meg tudom csinálni, és utána a más programmal megnyitott képek megint szépek lesznek.

Win 10.

Most PF7-es van, előtte egy régebbi variáció volt, abban is pixelesek voltak a képek. Akkor letudtam azzal, hogy régi PF, és a Win 10-zel nem barátok. De most a PF7 új variációja van.


2021. jan. 3. 15:37
 1/5 tabaki ***** válasza:
Nem lehet, hogy indexelt módban vagy? Egy régi kérdésnél, amelyet most nem sikerült megtalálnom, emlékeim szerint ez volt a probléma forrása. Ha be tudnál mutatni egy képernyőfotót, arról meg lehetne állapítani.
2021. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A 7-esnél nincs indexelt mód (ha jól értem), hanem a Kép > Színkezelés > Indexelt van. Rákerestem, máshol a Színkezelés helyett van Mód.

De azért csináltam egy képernyőfotót, hátha segít valamit.

[link]

2021. jan. 3. 20:19
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, és azt elfelejtettem, most vettem észre megint, hogy már a PhotoFiltre saját feliratai is elmosódottak (mármint, a menü). Más programoknál élesek és tiszták a betűk. Tehát valami általános gond van az egésszel.
2021. jan. 3. 20:23
 4/5 tabaki ***** válasza:

„...Kép > Színkezelés > Indexelt van.”

Hogy a programban hogyan nevezik, az közömbös, de erre gondoltam. Viszont láthatólag nem volt jó a tipp, rendes 16 millió színű beállítással nézed.

Megmondom őszintén, semmit nem tudtam kiokoskodni. Most csak linux alatt, Wine emulátorral futtattam, és itt nem vettem észre semmiféle rendellenességet a működésében. Az egyetlen gyanús momentum, hogy némelyik letöltőoldal nem sorolja fel a Windows 10-et a kompatibilis rendszerek között, és ennek akár a feledékenységen túli oka is lehet: A programnak a saját oldaláról letölthető 7.2.1 változata 2015 februári keltezésű, tehát valamivel korábbi, mint a W10 kereskedelmi forgalomba kerülése. Ez legalábbis nem zárja ki, hogy valami döccenő lehessen a rendszerrel való együttműködésében – hogy azután csakugyan okozhatja-e a problémádat, az már meghaladja az ismereteimet. Mindenesetre próbáld meg újratelepíteni, hátha...

2021. jan. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Csak azért írtam, hogy nincs "Mód", mert csak feltételeztem, hogy erre gondolsz, nem voltam biztos benne.

Hát mindegy, majd megpróbálok keresni másik változatot, hátha segít.

Köszönöm.

2021. jan. 4. 05:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!