Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a Windows 10 olyan külsőt kap mint a Windows 8?

Figyelt kérdés

Néztem a képeket, a start menü nem is asztali lesz hanem ilyen okádék tablet szerű, meg mindent átformálnak tabletesre...

Szerintem 1903-as W10-zel csúnyult meg a 10, de ezzel undorító lesz.



2021. jan. 22. 01:25
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Mióta Linuxra váltottam, azóta csak nevetek a MS ballépésein. Mint egy kisgyerek, aki csak kapkod össze-vissza.
2021. jan. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 KárpátokGéniusza ***** válasza:
64%
Leszarom, én is Linux-ot használok! :D
2021. jan. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Hogy ne csak a saját kedvenc rendszeremet dicsérjem: a Microsoftnak az egyik legnagyobb hibája az, hogy nincs egy követhető koncepció. Sem a megjelenést, sem a rendszer felépítését és működését illetően. Még az ablakok kinézetét sem tudták egységesre megcsinálni, vannak a Win8-ra hajazó "klasszikus" ablakok (pl. a Vezérlőpulté), és vannak ezek a számomra kezdettől fogva ocsmány Win10-es ablakok, ahol még az ablak egyes részei közti határolót is kispórolták. Apropó vezérlőpult: nagy hévvel bevezették a gépházat, úgymond a Vezérlőpult kiváltására. Na, ez úgy sikerült, hogy mindkettő a rendszer része maradt. Ami önmagában még nem baj, semmi rosszat nem látok abban, ha valami két különböző módon is megoldható, csakhogy egyik sem lett teljesértékű. Vannak beállítások, amik a Start menüben nincsenek meg (és csak egy link van ott a gépházhoz... fájt volna ott helyben azt a pár checkboxot betenni??), és vannak, amiket meg a Gépházban nem lehet beállítani. Mondjuk utóbbi a ritkább, de én már belefutottam az egyik munkahelyi gépen.

Az is taszító, hogy mennyire agresszívan erőltetik a Microsoft fiókot. Értem én, hogy Microsofték a "szoftver, mint szolgáltatás" elvet követik, ami elsőre talán még jól is hangzik, hogy majd ők folyamatosan gondozzák a rendszeredet... de a valóság az, hogy nem gondozzák, hanem uralják.

A frissítések jelentős része nem hozzáad a rendszerhez, hanem elvesz belőle. Frissítés címén kivezetik a ReFS partíciók létrehozásának lehetőségét, amit hatalmas újításként vezettek be pár éve. Aztán ugyanígy kivezették... akarom mondani letörölték a rendszeredről pl. a Paintet, vagy a Jegyzetfüzetet, mert szent ügyet csináltak abból, hogy két pár kilobájtos programocskát kiiktassanak. Oké, hogy utóbbit elég kevesen használták, de akkor sem így kéne keménykedni.

Aztán az, hogy némi ikon-átszínezés is komoly frissítésnek minősül, azok komolyan magam alá csinálok. Más rendszereken a testreszabhatóság nagyobb annál, mint amit a MS frissítésenként változtat. Eleve undorító, hogy alig lehet a gyári kinézeten módosítani.

Ha pedig kinézet... értem én, hogy divat a flat design, meg a minimalizmus (bár egyetérteni nem fogok ezzel az irányvonallal), de amit a MS csinál, az nem flat, meg minimal, hanem szimplán gagyi.

Jah, emellett meg az erőforrásgazdálkodása távolról sem ideális, a stabilitása néha már egészen groteszk, rendes nyomtatásisor-kezelőt 35 év elteltével sem sikerült írni, a registry még mindig bináris ahelyett, hogy szöveges konfig-fájlok lennének helyette, és egyáltalán nem lepődök meg olyan lépéseke, hogy amit egyik verzióban forradalmi újításként eltüntetnek, azt pár verzióval később forradalmi újításként újra bevezetik.

2021. jan. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Robivosi ***** válasza:
89%

Valóban ronda egy rendszer... Kezelése is nyűgös. Egy beállítás miatt számtalan helyre kell kattintgatni. Egy elkapkodva kiadott szoftver, aminek sok hibáját a mai napig sem oldották meg. A frissítés tiszta vicc, elméletileg azért adják, hogy stabilabb, biztonságosabb legyen a rendszer, de sok gépen inkább bajt okoz, aztán adják a frissítést javító "frissítést".


Sokan -velem együtt- évekig használták az Xp-t minden gond nélkül. Aztán a Vista gyors hanyatlása után a Win7-et. Na az nem csak hogy jó volt, hanem szép is.

Azt teljesen megértem, hogy elavul egy szoftver, és nem éri meg ránc felvarrással foltozgatni a hiányosságait, de a Win10 szerintem maga a ránc.

Tele felesleges alkalmazásokkal, elrontott Start menüvel, szegényke csúnya is... ÉS FIZETŐS.

De mégis ez a legelterjetebb...


Ahogy fentebb is írták, van a Linux, sokkal gördülékenyebb, szebb, ÉS INGYENES. De hozzá más szemlélet kell.

2021. jan. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

A kérdésed ott hibázik, hogy nem a Windows 10-nek lesz ilyen felülete, hanem a Windows 10X-nek, ami egy kisebb képernyős eszközökre szánt, érintésre optimalizált rendszer.


De egyébként hasonlóan gondolom én is, mint a válaszadók. Emlékszem, régen leültünk a gép elé, elindítottuk az MSN Messengert, aztán chateltünk a haverokkal.

Ma leülsz egy átlagos Windowsos gép elé, mit látsz? Van a hagyományos Skype program, az UWP-s Skype app, és ha céges a gép, akkor még ott a Skype for business. Épp ez jellemzi azt az ámokfutást, amit a Microsoft a Windows-szal (és több más termékkel) elkövetett az elmúlt években.

2021. jan. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

#5: Pont ez az, brutálisan szétforgácsolták az erőforrásaikat. Nem önmagában az a gond, hogy valamiből több változat van (bár ilyen formán tök felesleges), hanem az, hogy egyiket sem tudják rendben tartani. Magának a Windowsnak is van egy halom verziója, és már ők maguk sem tudják szinte, hogy melyikben mit és hogyan korlátoztak le. Az embernek pedig mindig olyan érzése van, hogy falakba ütközik. A legtöbb technikai kérdésnél a "lehet, de..." kezdetű válaszokat kapjuk. Nem csak a Win10-nél, hanem úgy általánosságban a Windowsnál. Anno, amikor még több létjogosultsága volt a FAT32-nek, próbáltam létrehozni egy 50 GB-os partíciót. Nem engedte, mert hogy 30-nál nagyobbat nem lehet. Miért? Csak mert. Linux alól létrehoztam, vígan kezelte. Ugyanez most az exFAT-tal. Dual boot rendszer, közös partíció, az NTFS csak felesleges problémákat okozna a jogosultságok miatt, a FAT32 már kicsit macerás lenne, az ext-et csak bővítménnyel, ímmel-ámmal kezeli a Windows, és így is problémák lehetnek a jogosultságokkal... de hát létezik exFAT. Nincs jogosultság, korszerű felépítés, nagy partíció- és fájlméret... de a Windows csak külső adathordozón hajlandó létrehozni. Indok? Mert csak. Linuxon létrehoztam, azóta is vígan használja mindkét rendszer. Vagy ott volt a PAE-s szerencsétlenkedés. Amikor még a szoftverek nagy része 32 bites volt, és sokuk 64 bites változata eléggé problémás volt, de páran már használtunk volna 4 GB-nál több RAM-ot, nagyon bölcsen kifejlesztették a PAE-t. A Linux - kivéve, ha a PAE-mentes kernelt használod - vígan kezeli. Windows? Hát a munkaállomások inkább nem támogatják, a szerverek igen, de azok sem teljesen, mert csak ennyi meg annyi gigabájtot hajlandóak kezelni, attól függ, hogy a szervernek melyik verziója van meg.

Meg a jó édes anyjukat.


#4 "De hozzá más szemlélet kell."

De csak mélyebb szinten. Egy átlag felhasználónak nem szükséges más szemléletmód ahhoz, hogy Linuxon elboldoguljon. Tudom, mert a környezetemben több laikus is használ Linuxot, és egyiküktől sem hallottam, hogy inkább Windowsra vágyna.

Aki mélyebben beletúr a rendszerbe, annak tényleg másabb szemléletmód szükséges, mint a Windowsnál megszokott, de ha egy kicsikét hajlandó az ember a konfortzónáját elhagyni, akkor hamar ráébred, hogy az a komfortzóna nem is volt igazán komfortos.

2021. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Hát igen, a Windows fejlesztése ad hoc módon, mindenféle koncepció nélkül halad. Elég csak ránézni a felületre, Windows 8-nál kievezették az egész aero-t mindenestül, bejött a flat design, aztán szépen lassan elkezdtek megjelenni az árnyékok, az áttetszőség, most majd jönnek a lekerekített sarkok, és így tovább.


Hogy mennyire félkészen csinálnak meg mindent, az látszik magán az ablakkezelőn is. Ironikus, hogy "Windows"-nak nevezi magát az oprendszer, miközben épp az ablakkezelésben az leggyengébb az összes többi, piacon található ablakkezelő között.

Egy rakás olyan dolgot nem tud, amit más ablakkezelők ezer éve, példának okáért altdrag, always-on-top, hot corners, fókuszlopás megelőzése, modális dialogablakok külön kezelése a szülőtől, ablakdekorációk áthelyezése, konfigurálhatő gyorsbillentyűk, stb.

Vagy vegyük a multi clipboard megoldást. Egy ideje gyárilag van Windowsban, de se nem konfigurálhatő, se nincs hozzá egy ikon az értesítési területen, semmi.

A multi desktop megoldás is olyan felemásra sikeredett. De nagyon sok olyan apróság nincs a Windowsban, ami más rendszerekben alap, mint pl. a többlapos fájlkezelő, tálcára kiülő médiavezérlés, stb.

Olyan dolgok is, mint pl. több hálózati fájlrendszer támogatása (jelenleg csak SMB/NFS/FTP van, de ez utóbbi is elég gyenge), estig lehetne még sorolni.

2021. jan. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ami még nagyon hiányzik nekem a Windowsból, az a központilag menedzselhető alkalmazáskezelés tartomány nélkül. Ha van egy akármekkora hálózatom, de nem akarok vagy valamilyen okból kifolyólag nem lehet tartományt csinálni hozzá, akkor telepítgethetem és frissítgehetem kézzel a programot, vagy pedig egyesével kell utánajárnom az összes program silent installjának, ami elég nagy szívás tud lenni. Más asztali rendszerekben ott a csomagkezelés, amivel nagyságrendekkel könnyebben megy az ilyesmi.
2021. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Remélem, majd állítani lehet a tálca kinézetét. Tényleg borzasztóan néz ki.
2021. jan. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MolotovPunk ***** válasza:
Az,hogy a régebbi Windowsok jobbak.Én pl 7 és a 8.1-et is jobban kedvelem.A legstabilabb a Win7 szerintem még mindig,ehhez képest W10-es egy félig kész rendszer előforduló hibás frissítésekkel.Úgy tudom,hogy vezérlőpult lassan Win10-ben teljesen megszűnik és lesz helyette csak a gépház...Egyébként én is gondolkozom azon,hogy 8.1 után lehet váltok később Linuxra.
2021. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!