Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek a Magyar...

Mi a véleményetek a Magyar Állami Linux-ról?

Figyelt kérdés
[link]

2021. jan. 25. 14:59
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
88%

Egy átnevezett Linux Mint.

Ebből adódóan egy remek rendszer (ami persze legkisebb mértékben sem az állam érdeme), viszint akkor már célszerűbb a rendes Mintet használni. Abban is ugyanúgy megtalálható minden alapszoftver (meg pár kattintással telepíthető szinte akármi), viszont egy rendszeresen fejlesztett és karbantartott kiadás, az állam meg ki tudja, hogy mennyire tervezi karbantartani. Lehet, hogy csak egyszer kiadták, aztán ennyi volt. Mondjuk pár évig akkor is jó.

De ne legyünk elégedetlenek. :) Nem szívesen dicsérek semmit, ami ehhez a kormányzathoz kötődik, de ennek a hírnek én személy szerint örülök.

2021. jan. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
88%

"Hiszen aki fiatal, az le warezol egy Windows-t"

Aztán jön ide rinyálni, hogy miért van tele kártevőkkel a gépe.

Aki értelmes fiatal, az meg letölt egy legálisan ingyenes rendszert, ami nem kíván egy erőművet, amit nem árasztanak el a vírusok, és ami nem korlátoz lépten-nyomon.

2021. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
91%
Legalább nem valami agyonbuherált Microsoft-förmedvény.
2021. jan. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"A gyermekeknek és családoknak fejlesztett fióktípusban például a Digitális Jólét Szoftver Alapcsomag tűzfal beállításai közt tiltásra kerültek a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács által veszélyesnek minősített oldalak..."


Csak én vagyok paranoiás? :)

2021. jan. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Mint 20 ? akkor csak x64 van belőle. Az én x32 gépemre nem fog felmenni.

[link]

2021. jan. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

#15

Fäsza gép, nekem is van egy ilyen, csak X800 XT-vel :D

2021. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
72%

"Aki értelmes fiatal, az meg letölt egy legálisan ingyenes rendszert, ami nem kíván egy erőművet, amit nem árasztanak el a vírusok, és ami nem korlátoz lépten-nyomon."


Hagyjuk már ezt a szent rizsát... :D


Aki nem ért hozzá az azt sem tudja, hogy létezik linux. Aki meg ért hozzá, az 1500 forintért vesz aktiváló kulcsot windowshoz, a telepítő lemez meg ingyenesen elérhető online. Aki meg linuxot használt, az továbbra sem az államit fogja.


Egy Windows 10 simán elfut 8-10 éves gépeken is, ettől újabbakon meg messze nem az OP rendszer lesz a gyenge pont erőforrások szempontjából. Főleg, hogy ugyanazok a valójában erőforrás zabáló böngészők vannak mindkettőn.


Vírusokkal sem áraszt el senkit, aki általánosan használja.


Korlátozni főleg nem korlátoz. Hiszen szép és jó a linux, mindaddig amíg nem kell valamilyen specifikus programot (3DSMax, Photoshop, archiCAD, AutoCAD, stb.) használnod, mert ezek nagyját nem éred el linuxon.


De onnantól, hogy valaki "windows hater" tök felesleges bármit mondani.

2021. jan. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Na, mint mondtam. Több, mint 2 milliárd ment el rá: [link]


Tippeljetek, mennyi lehet a valós költsége egy ilyen projektnek? Szerintem egy átlagos Linuxhoz értő szakember 1 hét alatt összedob egy ilyen disztrót, telepítővel, mindennel együtt. Esetleg a grafikai elemekben segít neki valaki.

De legyen egy hónapnyi emberóra, még akkor is bőven 2 milliárd alatt lenne.

2021. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem továbbra is az a gondom, hogy most "államiként" adnak valamit ingyen úgy, hogy mellette elmutyiztak erre is egy vagon pénzt és úgy, hogy ezek mindig is ott voltak mint ingyenes alternatívák.
2021. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

#18

Miért van az, hogy nem csodálkozom?

Először azt akartam írni, hogy "Köpni-nyelni nem tudok", de meggondoltam magam.

Úgyhogy marad a: "Miért van az, hogy nem csodálkozom?"

2021. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!