Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hibás programozásra utal, ha...

Hibás programozásra utal, ha egy alkalmazás rendszeresen "nem válaszol"?

Figyelt kérdés
2021. jan. 25. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A processzorigényes műveleteket külön szálon kell végezni, így a fő szálat nem fogja meg a művelet, ami a Windowsnak "válaszol".
2021. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, lehet, hogy a hardver piszok gyenge és csak sokáig számol a program.
2021. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Adatbázis-kezelésről van szó, ha ez számít valamit. Szerintem lekérdezés közben pl. pöröghetne egy minta, vagy ilyesmi. Ehelyett nem válaszol. Ügyviteli rendszer ezer funkcióval, hibákkal, kényelmetlenségekkel, szerintem amatőrök írják Delphi 6-ban, vagy hasonlóban...
2021. jan. 25. 15:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez mindent megmagyaráz. Nem külön szálon megy a lekérdezés, az fogja meg a programot. Azt is el tudom képzelni, hogy lekérdezés közben lockolja az egész adatbázist, így ha 10 user nekiesik, meg kell várniuk egymást. Ilyennel is találkoztam. Panaszkodnak, hogy lassú, már aláraktuk a legerősebb szervert 5 gigabites hálózattal, RAIDben lévő SSDkkel, de így is. Aztán kiderült, hogy a szoftver a ludas, hiába a szerver.
2021. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában igen.

Bár ezt a szó szoros értelmében véve nem lehet hibának nevezni, hiszen a szoftver elvégzi a feladatát, csak nem a legbölcsebb módon implementálták. Inkább hiányosságnak nevezném, vagy ha mindenképp hibának mondjuk, akkor mindössze szoftvertechnológiai hiba.

"amatőrök írják Delphi 6-ban"

Ez a mondat pedig rólad állít ki szegénységi bizonyítványt. Látszik, hogy lövésed sincs, hogy mire képes a Delphi 6, csak előkaptál valamit, amit divat szidni, de amúgy azt sem tudod, hogy eszik, vagy isszák. A Delphi - még a 6-os verzió is - egy jól használható fejlesztőeszköz. Igaz, voltak gyengébb kiadásai, de a 6 történetesen stabil, mint a beton. A 8-as, meg a 2005-ös tényleg gyenguska volt, ami részben betudható annak, hogy a .Net ezidőtájt debütált, de a későbbi változatban ismét megbízható és stabil fejlesztőeszközt kaptunk. Ami természetesen támogatja a többszálú programozást, beépített komponensekkel biztosítja az elterjedtebb adatbázisok kezelését, a kliens-szerver alapú hálózati alkalmazásokat, meg még vagy tucatnyi egyéb dolgot.

Az, hogy a programozó rutintalan, az nem a fejlesztőeszköz hibája. JavaScriptben, meg Pythonban is lehet silány minőségű szoftvert fejleszteni, pedig ezek manapság felettébb divatosak.

2021. jan. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bár nem említettem, de nem a működés miatt írtam a Delphi 6-ot, hanem a megjelenés miatt. Feltételezem, hogy a többszálú működést már sokkal régebben megoldották. De elismerem, hogy nem vagyok a téma szakértője.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat.

2021. jan. 25. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!