Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GIMPBEN hogy vitelezhető...

GIMPBEN hogy vitelezhető ki,hogy egy képnek olyan legyen a háttere,minta egy kirakatból néznénk,tehát nem 100%-osan átlátszó,enyhén homályos? A köd effektel próbáltam,de az nem az igazi...

Figyelt kérdés
2021. jan. 31. 21:40
 1/6 tabaki ***** válasza:

Félretéve, hogy egyáltalán nem biztos, hogy sejtem, mire gondolsz, és még ezt a bizonyos ködeffektet sem sikerült megtalálnom, két javaslatom van az induláshoz. Egyrészt a nem egészen sima üveg némi torzítást, elmosódásokat okozhat a látványban, tehát például készíthetsz egy rétegmásolatot a képről, amelyet jó nagyra méretezett görbítőeszközzel (W), maszatolóval (S) itt-ott megnyekkentesz egy kissé, aztán a réteg átlátszatlanságát tetszőleges mértékig lehúzva kevered az eredetivel. Másrészt a poros felület is homályosíthat a képen, ezért a két réteg közé tehetsz még egy szürkés-fehéres foltos felületet, szintén alaposan lecsökkentett átlátszatlansággal. Itt egy próbakép és a fentieknek megfelelő módosításai:

[link]

2021. febr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ!


Ezt a szürkés-fehéres foltos felületet milyen módszerrel hajthatom végre?



Válaszod előre is köszönöm!!!

2021. febr. 1. 10:44
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen,ilyenfélére gondoltam!!!


Dióhéjban néhány lépést leirnál ennek kivitelezésével kapcsolatban???


Itt találtam a ködeffektet:


https://www.youtube.com/watch?v=jcMCVSnE8yg&t=12m57sec

2021. febr. 1. 16:13
 4/6 A kérdező kommentje:
2021. febr. 1. 16:14
 5/6 tabaki ***** válasza:

Megmondom egyenesen, én ködeffekt címén valamivel többet vártam, mint egy sima átmenetet :) Rákeresve ugyanis találtam utalást egy ilyen szűrőre, de az én Gimpemben szerintem nincs benne:

[link]

Mindenesetre innen kaptam az ihletet a Plazma használatára, lásd lentebb. A kérdéses szürke foltos réteg tehát például a következőképpen készülhet:

1. Kérsz egy új réteget.

2. Szűrők → Megjelenítés → Zaj → Plazma... Próbálgasd az értékeket, kijön mondjuk egy ilyen minta: [link]

3. Nincs kizárva, hogy már az eredeti színes változatban is tetszene (próbáld is ki), de az eredeti szándéknak jobban megfelel, ha beszürkíted. Erre a Színek → Telítetlenné tevés... menüben több lehetőséget is találsz, de én inkább a Színek → Telítettség... menüpontot javaslom, itt ugyanis úgy tudod lehúzni szürkére, hogy közben egy kevés színt is benne hagyhatsz – ha szoktál rajzolni/festeni, nyilván nem újdonság, hogy a semleges, „döglött” szürke használatánál általában kedvezőbb, ha megfűszerezed egy kis színárnyalattal. Az eredmény lehet például ilyesmi: [link]

4. A réteg átlátszatlanságát lehúzod, aztán berakod akár a tegnap említett módon, a két képréteg közé, akár mindkettő fölé. Ez a kép az utóbbi módon készült: [link]

A Plazma helyett egyszerűen valami felhő- vagy füstecsetet is használhatsz a réteg mintázására, illetve azt is érdemes megemlíteni, hogy a rétegnek nem muszáj mindenhol tele lennie a mintával: Ahol fölöslegesnek érzed, ott egy jó nagy méretű, elmosott szélű radírral töröld (a radír átlátszatlanságának alacsonyra vételével ugyebár azt is beállíthatod, hogy ne töröljön azonnal tisztáram csak gyengítsen). A foltos réteget természetesen egyéb módon is módosíthatod, ízlésed szerint, példának okáért jól jöhet a fényerő/kontraszt változtatása, vagy az elmosás. Hasznos lehet a rétegmód megváltoztatása is, aminek legalábbis egyik-másik lehetősége valamicskét finomíthat az alapmegoldáson – de túl sok jelentősége egyelőre nincs.

2021. febr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A többi sok-sok segítséged mellett ezt is hálásan köszönöm!!!
2021. febr. 2. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!