Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit szólnátok ehhez a "szakdol...

Mit szólnátok ehhez a "szakdolgozathoz"? (C# form)

Figyelt kérdés

Szoftverfejlesztőnek tanulok, technikumi képzés, lényegében OKJ. Év végéig el kell készülnöm egy programmal, lehet játék is, illetve egy hasznos valami is (valaki raktárprogramot ír).

Mit gondolnátok ha egy quizt csinálnék (C# form-ban), az megfelelne ilyen szintre?

Pl. menüben lehetne választani, hogy milyen téma legyen (töri, matek, autós, számítógépes, stb.), és ezek szépen megjelennének, pl. a,b,c,d lehetőség, végén pedig megmondja a program hogy x-ből hányat találtunk el.

Lényeg hogy jól kell működnie, ki kell néznie valahogy, illetve ezzel-azzal meg kéne bolondítani, pl szép színek, animáció, ilyesmi.

Az a baj én nem vagyok az a hatalmas programozó, lényegében muszájból csinálom, de nem fogom feladni, ezért gondoltam egy quiz programra-játékra. Pl. az is lehet hogy adatbázisból kéri le a kérdéseket és hozzá tartozó válaszokat, illetve nem csak a kiválasztott témákból menne, hanem random is, mint mondjuk a honfoglaloban :D


2021. febr. 3. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Milyen C# form??? WPF? WinForm?
2021. febr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem túl nagy project. Egy sima kis beadandónak okés. Akkor vigyél bele valamilyen regisztrációt, bejelentkezést, felhasználó kezelést. Így a felhasználok között lehet ranglista is. Az adatvédelemre figyelj: jelszavak titkosítása, bejelentkezések naplózása...stb. Ez így már kicsit komplexebb és szebb munka lenne.
2021. febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Illetve szerintem használj WPF-et és MVVM tervezési mintát, mert szebb lesz a kód. Ha akarod segítek benne vagy elküldöm a szakdogám meg a forráskódot is és akkor tudsz belőle meríteni már a bejelentés és regisztrációhoz is
2021. febr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző felhasználókkal: a jelenlegi pandémia apropóján csinálj ebből egy online oktatásban használható kvíz-/űrlapkészítő és -kitöltető alkalmazást. Szerveroldalon csinálsz egy HTTP-kérésekkel operáló REST API-t valamilyen adatbázis-háttérrel, kliensoldalon meg ott a grafikus felületű alkalmazásod (de a szerveroldal kiszolgálhat egy weboldalt is, ami Javascripten keresztül tartja a kapcsolatot az API-val; sőt tovább lehet fejleszteni mobilklienssel is - lásd Xamarin Mobile). Ebben már lenne ráció.
2021. febr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!