Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Openshot-ban hogy tudom a...

Openshot-ban hogy tudom a videó színét változtatni különböző módokon?

Figyelt kérdés
2021. febr. 5. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
sajt
2021. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
???
2021. febr. 5. 15:50
 3/6 tabaki ***** válasza:
Az Effektusok közül az Árnyalat, Színtelítettség, Fényerő és kontraszt használható ilyesmire. A kiválasztottat húzd a videóra, aztán a szokott módon, az idővonal megfelelő pontjaira állva, a Tulajdonságok táblán állítsd be a kívánt értéket. A beállításhoz ne a videóra (amelynek megvannak a saját tulajdonságai), hanem magára az effektet jelző köröcskére kattints. Több effektet is ráhúzhatsz a videóra, és mindegyik értékeit egymástól függetlenül állíthatod. Ha vissza is akarsz állni az eredeti színekre, a Színtelítettség alapértéke 1, a másik kettőé 0. Ezenkívül az Inverz effektussal negatívjukba fordíthatod a színeket, a Színeltolással pedig elcsúsztathatod egymáshoz képest a vörös, zöld és kék színcsatornákat, ami kissé nyomdai hibára emlékeztető hatást eredményez.
2021. febr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!!!


Gondolom,az általad említett effektusok között található olyan is,amely amolyan retrós,vagyis minha hibás lenne a felvétel,régi,becsíkozódó hatást keltő...

2021. febr. 5. 22:08
 5/6 tabaki ***** válasza:
Tudomásom szerint nincs ilyen beépítve, de nem is ez a fő probléma. Ezt más szerkesztőkben úgy szokás megoldani, hogy letöltesz egy erre szolgáló karc- vagy por-videót, és azt kevered rá – ezzel akaratlanul is megszívattál, mert a kipróbálás kedvéért lelkiismeretesen, de elővigyázatlanul letöltöttem egy utóbb teljességgel haszontalannak bizonyult ilyesféle csomagot a mobilnetemmel, és utóbb vettem csak észre, hogy valami 860 mega... Más felvételek általában csak néhány másodpercesek, próbának bőven elég lett volna egy olyan is. Visszatérve az OpenShotra, ezek a videók akkor lennének használhatók, ha a programban be lehetne állítani a rétegek keverési módját (az alapszíntől függően például hozzáadás vagy szorzás módot), ezt azonban a program nem tudja. Egy elvi lehetőség volna a „Kulcsolás egy színnel” effekt, amely green screen (chroma key) módszer igencsak leegyszerűsített változata, ez azonban olyannyira durva eredményt ad, hogy hasznavehetetlen. Egyelőre tehát azt kell mondjam, hogy az Openshot erre nem alkalmas. A hasonlóan egyszerű szerkesztők közül jól megcsinálja például az Olive, bár az meg nekem valamiért hang nélkül menti... Több most nincs nálam telepítve, leszámítva a Blendert és a Natront, amelyek viszont szerintem az OpenShothoz képest finoman szólva is húzósak lennének neked. Lehetséges aspiránsok pl. a Shotcut és a VSDC, de nem emlékszem, hogy azokban tényleg vannak-e rétegmódok.
2021. febr. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a teljességgel kapott válaszod,és hatványozottan elnézésed kérem a mobilnet végett!!!!!!!!!!!
2021. febr. 6. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!