Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » ECDL vizsgát lehet e úgy...

ECDL vizsgát lehet e úgy tenni hogy matek felmentésem van?Van egy infó középszintű érettségim és ilyen informatika irányba gondoltam menni.

Figyelt kérdés

2021. febr. 5. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Az informatika és a matek elég szorosan összetartozik. Ha olyan terület érdekel, ahol számolni kell, nem leszel rá alkalmas, és ezért nem vesznek majd fel. Ha olyan terület, ahol nem kell számolni, az ECDL semmilyen értéket nem képvisel és ad hozzá a tudásodhoz. Egy időben az infó érettségit bemutatva ingyen ki is lehetett váltani az ECDL igazolást, tehát nem ad és jelent többet annál a tudásnál, amivel már most rendelkezel és papírod is van róla.
2021. febr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményt.Szóval nem oszt szoroz ha van.Hanem a nagyobb gond a matek.2 éve hogy érettségiztem 4 es lett.Szerinted hagyjam ezt a pályát?
2021. febr. 5. 15:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Az informatikába rengeteg dolog tartozik. Nem mindegy hogy programozni készülsz (ami tömény matek), vagy csak alapvető számítástechnikai készséget igényel egy munkakör (pl. egy betanult program használata).

Én személy szerint amit eddig az ECDL-ről hallottam, az annyi, hogy nincs hozzáadott értéke az önéletrajzodhoz. De hátha megcáfolja ezt valaki.

2021. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem.Én ilyen alapvető betanult dolgokra értettem viszont köszönöm szépen a választ.A legjobb ha megkérdezem magától attól a személytől aki vizsgáztat hogy lenne e esélyem.Csak érdekelt hogy így a többség mit gondol erről.
2021. febr. 5. 15:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért az a dolgok erős túlmisztifikálása, hogy az informatika alfája és omegája a matematika. Ez a tévhit azokból az időkből származik, amikor már felmerült az igény az informatika tanítására, de még nem tudtak/nem akartak neki külön szakot és tantárgyat létrehozni. Valamelyik tantárgyba bele kellett paszírozni, így a '70-es és '80-as években jobb híján a matematika alá söpörték be. Aztán persze később kiderült, hogy ez egy eléggé kényszerű és torz döntés volt, de ahhoz elég lett, hogy mind a mai napig a matematika szerepe az informatikában durván túl legyen becsülve. Én 15 éve vagyok a szakmában, főállásban rendszergazda, mellette eleinte csak hobbi szinten, később vállalkozásban programozó, de a négy alapműveleten kívül két kezemen meg tudom számolni, hogy mikor volt szükség akár közvetlenül, akár közvetetten a matematikai ismereteimre. Azok is olyan célprogramok voltak, amik matematikai, vagy térinformatikai területre szánt szoftverek voltak. De ennyi erővel előhozakodhatnék azzal, hogy amikor meg meteorológiai elemző szoftvert készítettem, akkor meg a meteorológiára volt szükségem, mégsem mondom, hogy a programozás alapja a meteorológia. ;)

De az viszont tény, hogy az informatika bizonyos részeihez (pl. programozás) hasonló agyi működés szükséges, mint a matematika bizonyos részeihez. Ha mondjuk valaki diszkalkuliás, akkor adódhatnak nehézségei. Tehát a matematika nem tárgyi tudásként van jelen az informatikában, hanem részképességekként.

Na, meg az sem mindegy, hogy a programozáson belül milyen téren kíván elhelyezkedni az ember. Egy frontend webfejlesztőnek a négy alapműveleten kívül semmire nincs a matematikából szüksége. De ha mondjuk nem programozó, hanem rendszergazda akarsz lenni, ott is csak a hálózatos dolgoknál fog kelleni néha a kettes meg a 16-os számrendszer, bár ez is erősen munkakör-függő, a mostani a 4. rendszergazdai munkahelyem, de eddig még sehol nem kellett hálózati címeket számolni.

3 mellékes megjegyzés:

- Az ECDL-től azért nem kell annyira beijedni, távolról sem egy atomfizika. ;)

- A négyest ne állítsuk már be valamilyen ótvar, gyalázatos eredménynek! Szövegesen ezt hívják úgy, hogy "jó". Akkor meg?

- Azzal, hogy valamit megpróbálsz, nem veszíthetsz. De ha már a start előtt elhasalsz, akkor vesztettél.

2021. febr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló 5/5 nagyon tetszett amit írtál és csak néztem.Köszönöm a válaszod és én tulajdonképpen nem programozásra gondoltam hanem olyan munkakörre amihez szükségem lehet az informatikára és jött az ötlet hogy jól mutatna az érettségi mellett egy ECDL vizsga is.Nem adom fel és köszönöm a biztatást!
2021. febr. 6. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!