Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 3d ben szeretnék készíteni...

3d ben szeretnék készíteni egy terrain-t de nem tudok kitalálni részletesen egyet sem, hogyan tudnám orvosolni ezt a nehézséget?

Figyelt kérdés

Nem a szoftver használata okozza nekem a főproblémát hanem az, hogy nem tudok semmit sem kitalálni részletesen. Gondoltam megtervezem az egészet papíron és az lett az eredménye hogy ülök felette és nem jut eszembe semmi. Nagyon lehúz engem mentálisan jelenleg hogy ilyen nulla vagyok.


Úgy próbálkoztam, hogy kitaláltam egy nevet(pl Jurassic Park, Asteroid Crater) a stage nak először mert gondoltam ha meglesz a név akkor ebből majd jönnek majd gondolatok ez egyébként így is lett de ezek a gondolatok nem adnak nekem túl sok ötletet valamint nem lesz részletes a fejemben egy terv hogy neki kezdhessek. Nehéz leírni úgy képzeljétek el hogy magatok elé öntötök egy kirakós darabjait amiből hiányzik a 70 százalék a maradék 30 pedig töredezett, elkopott.


Sokan ott vannak elakadva, hogy nem tudnak scriptelni de a kódoláshoz képest ez 100 szor nehezebb. Ez a tervezés nagyon nehéz, megcsinálnom könnyebb volna az 100.


Segítsetek valami jó ötlettel pls.


2021. febr. 6. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Anno olvastam hogyan lehet a trainz valamelyik verziójához google maps alakú terraint készíteni. Már nem emlékszem pontosan de ott a domborzati képből csináltak grayscale-t ami alapján valamelyik program le tudta generálni a felszínváltozásokat.


Valami hasonlót te is össze tudsz hozni, csak keresel a térképen egy olyan tájat amire épp szükséged van..

2021. febr. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem rossz ötlet.

Nem lesz ez így illegális még ha kicsit változtatok is azon, hogy ne hasonlítson az eredetihez?

2021. febr. 6. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem. Az openstreetmap pl szabad licences..
2021. febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én nem a szoftverre gondolok hanem hogy valós területet dolgozok bele egy szoftverbe pl egy fps játék pályályához. :)
2021. febr. 6. 20:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, miért lenne illegális? :D
2021. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Uuuh nemtom de biztos ami biztos. :)
2021. febr. 7. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!