Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SQL-ben (oracle) van valami...

SQL-ben (oracle) van valami megoldás arra, hogy pl. 100 és 500 közötti id-k közül megjelenítsem azokat a számokat, amelyek nincsenek az id-k között?

Figyelt kérdés
Tfh. van pár száz rekord amelyeknek az id-ja 100 és 500 közötti, de néhány helyen megszakítás van, tehát ahhoz az id-hoz nincs rendelve rekord pl. 350 és 358 között, mert mondjuk ki lett törölve és nem módosult dinamikusan. De nem is az ok a lényeg, hanem hogy van-e olyan utasítás amivel végigszaladva az id-kon le lehet kérni azon számokat amelyek x és y közötti intervallum esetében nincs hozzárendelve rekord?

2021. febr. 18. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Igen.


Where (oszlopnev Between 100 and 500) and not oszlopnev=szam;

2021. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha több id, akkor lehet igy is, egyszerubben:


Where (oszlopnev Between 100 and 500) and not oszlopnev in (101,105,200);

2021. febr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jo de előre nem tudhatom milyen számú id-k hiányoznak.
2021. febr. 18. 22:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem for looppal kell egyesevel lepni. Ha nincs olyan index, akkor kiiratod
2021. febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és ezt tárolt eljárásként?
2021. febr. 18. 22:24
 6/6 anonim ***** válasza:
PostgreSQL-ben van olyan, hogy generate_series. Ugyanilyen problémám volt, akkor találtam rá. Márpedig azt mondják, ez a nyelv van a legközelebb az Oracle-jöz az ingyenesek közül, és szerintem amit a Postgres tud, azt az Oracle is, legfeljebb másként. Erre guglizz rá.
2021. febr. 19. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!