Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 lassan megeszi a...

Windows 10 lassan megeszi a RAM -ot újabban, egy idő után csak az újraindítás segít, van megoldás?

Figyelt kérdés

Win 10 x64, naprakészre frissítve mindig. Régebben nem tapasztaltam ezt a jelenséget, most újabban viszont nem úgy működik, ahogy kellene (szerintem). Nincs kikapcsolva a lapozófájl (automatikusan beállított, ehhez régen sem kellett hozzányúlnom), a rendszer SSD -n fut, és 8GB RAM található a gépben, vagyis 2x4GB DDR3. C és D meghajtón is van elég szabad hely, C -n 34GB, D -n 170GB (ez az SSD, a HDD az külön partíció). Total Commanderben ha nézem a rejtett fájlokat, a pagefile.sys értéke idpnként meghaladja az 5GB -ot is, de gondolom ez normális.

Újraindításkor minden okés, tehát 25-30% körüli a memória használat. A háttérben általában a Chrome böngésző, és a Steam szokott futni, más nem igazán. Az olyan apróságokat mint a HWMonitor, vagy a Realtek hangkezelő, ezeket nem számolom, ezek régen is futottak. A gépet úgy használom már elég régóta, hogy ritkábban van kikapcsolva, leginkább készenlétben alszik, ilyenkor ugye a ventillátorok is lekapcsolnak, nekem ez így ideális, mert nem éppen olyan gyors az, ha mindig újra kell indítani, független az SSD -től. Bizonyos használati idő után a memória, ami alapjáraton jó működésnél 50% százalék körül van, egy idő után túl sok lesz ugyanazon programokkal a háttérben, tehát képes elérni a 80-90% -ot is. Most per pill 80% környékén van, úgy, hogy a Steam fut a háttérben, meg a Chrome (pedig nincs semmi content igényes fül kinyitva, se képek, se videók, csak ez az oldal, meg 2-3 szöveges google -s keresések), újraindítás után pedig ha ugyanerre az állapotra hozom, ami most van, sokkal kevesebb, tehát ilyen 50-60% körül lenne max. Szóval értem én, hogy egy bizonyos idő után több memória kerül lefoglalásra, és nem biztos hogy felszabadul adott időn belül, de ha már manuálisan bezárom az említett programokat, akkor sem lesz sokkal több. Egyszerűen újabban muszáj újraindítani a gépet visznylag elég sűrűn, ha normálisan akarom használni. Olyan érzésem van, ha nekem 16GB RAM -om lenne, akkor is ugyanúgy pofátlanul elkezdené megzabálni. Aztán azon kapom magam, hogy YouTube videók akadoznak, forog a kis kör, nem tudja eldönteni a böngésző, hogy 720 vagy 1080p -n menjen-e a videó, ilyenkor persze első a feladatkezelő, amiben látom hogy már 90% fölött jár a RAM használat.

Ez a probléma valamelyik Windows frissítés után jelentkezhetett? Mert a régebbi verziókban nem tapasztaltam ezt, sőt, akkor még nem is volt SSD -m, és bár a gép jó lassú volt, de soha nem volt ekkora memória használat. Azaz volt, de jó okkal, akkor meg volt nyitva Photoshop, Videó szerkesztő is a mostani appok mellett, és akkor sem biztos hogy ilyen terheltséget értem el vele, vagyis csak nagyon ritkán, sőt...Akkor azt hiszem a lapozófájl is ki volt iktatva, pont a HDD lassúsága miatt, és akkor is ritkán kaptam azt a hibaüzenetet, hogy kevés lenne a RAM. Most meg ha bezárok mindent kb., ami szerintem sok memóriát megesz, akkor is gyanúsan magas a terheltség.

Nem tudom létezik-e olyan megoldás, mint régebben az XP -s időkben, hogy elindítok valami kis scriptet, ami felszabadítja manuálisan a nem használt memóriát azonnal? Vagy eljutottunk oda, hogy már 16-32GB RAM -ban érdemes gondolkodni? Egy pillanatkép a RAM használatról:


[link]


Ilyenkor fölösleges is mutatnom a folyamatokat, mert a legtöbbet a Chrome fogyasztja a lista élén most éppen 450MB -al, meg alatta az Antimalware Service Executable 196MB -al, a többi gondolom a "sok kicsi sokra megy" alapon hozza össze mindezt. Érdemes lenne megint kikapcsolni a lapozófile -t? De hisz annak pont az lenne az értelme, hogy a kevésbé fontos adatokat ott tárolja, meg úgy tudom működési problémák is felmerülhetnek a hiányában, vagyis a 32 bites appoknál.



2021. febr. 18. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Valahol memóriaszivárgás van. A feladatkezelőben ki tudod deríteni, hogy melyik folyamat okozza, csak nézd meg a memóriahasználatuk, valami irreálisan sokat lefoglal. Ha egy konkrét alkalmazás az, frissítsd, vagy tegyél vissza egy régebbi verziót. Ha pedig egy Windows háttérfolyamat, akkor ez van, egy frissítés talán megoldja a jövőben.
2021. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most ott tartok, ha azt akarom, hogy úgy működjön a gépem, mint régebben, akkor napi szinten minimum 1x újra kell indítanom, régebben mehetett úgy akár hetekig is (ha nem volt közben áramszünet), hogy csak készenlétbe volt helyezve mindig. Igaz, akkor egy sokkal régebbi Win10 verziót használtam sokáig, úgy, hogy teljesen ki volt iktatva a Win Update is. Szinte biztos vagyok benne, hogy van valami összefüggés a kettő között. Szerintem az lesz hogy a Windows is meg az egyéb háttérfolyamatok/appok is memória igényesebbek lettek, és ez csak rosszabb lesz...
2021. febr. 18. 21:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Véletlenül se nézd meg, hogy mégis mi telepszik el ennyire...
2021. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mit nézzek rajta? Nincs egyetlen konkrét program, ami gyanút keltene. Már maga az Antimalware Service Executable is hízni kezd szép lassan, ahogy múlik az idő bekapcsolástól számítva, meg a Steam, pontosabban valami Steam Client WebHelper -ből jelenik meg több is, miközben nem is nyitottam meg játékot (gondolom nem ehhez van köze). Én csak azt hittem, hogy a Windows memória menedzselésével van valami gond újabban, és hátha másnál is jelentkezik a probléma.
2021. febr. 18. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!