Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szeretnék digitálisan rajzolni...

Szeretnék digitálisan rajzolni, rajzpad is megvan hozzá, viszont nem tudom, hogy melyik program lenne jó egy hozzám hasonló kezdőnek. (?)

Figyelt kérdés

Szóval olyat keresek, amit könnyű kitanulni használni, viszont össze lehet dobni "haladó" szintű képeket is (Szóval nem Paint szint 😅)


Persze, később ahogy belelendülök, jó lenne profibb program is erre a célra, szóval ha tudnátok ajánlani mind két fajtából amiket meghatároztam, akkor annak nagyon örülnék 😁



2021. febr. 19. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem a program teszi a mestert.
2021. febr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Krita.

Grafikwork nevű youtubecsatornán szépeket alkot vele a mester.

2021. febr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tabaki ***** válasza:

Ténylegesen nem árulsz el semmit a szándékodról, de a Gimp, Krita, MyPaint programokkal nem lőhetsz mellé, és mindegyik jól kezeli a rajztáblát is. Ezek közül szerintem a Krita rafinériáit viszonylag bonyodalmas kitanulni, de lehet, hogy csak az az oka, hogy nem azzal kezdtem... És persze, lehet, hogy később inkább a Photoshop, Corel Painter vagy egyéb nagyívű fizetős szerkesztőnél kötsz ki, de az ingyenességük mellett sem olyan gyenge progik ezek. Én egyébként úgy gondolom, hogy ameddig csak rajzra használod őket, nincs is szükséged különbre.

[link]

[link]

[link]

2021. febr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kritát kipróbáltam már, nekem eddig bejön.

A szándékom rajzolás lenne, különböző karakterek megtervezése, csak digitálisan nem végeztem még ilyet.

#1 Nem az volt a kérdés lényege, hogy profi leszek e egy program miatt. Hanem hogy meg kell tanulni kezelni, viszont nem ismerek az Adobe Photoshop-on (most már a Kritát is ismerem) kívül semmit. Ezért fordultam hozzátok.

2021. febr. 20. 10:54
 5/7 anonim válasza:
Én kezdőként a Paint Tool Sai-t kezdtem el használni. Elsőnek nehéznek tűnt, de miután hamar kitanultam, nagyon jókat alkottam vele. (Most is ott rajzolnék ha a táblám nem ment volna tönkre :,> )
2021. febr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Paint tool sai

Clip studio paint

Krita

Medibang

2021. febr. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Firealpaca szerintem hasonló mint a sai
2021. febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!