Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet telepíteni a linux...

Hogy lehet telepíteni a linux lightet hdd-re?

Figyelt kérdés
Letöltöttem kilett írva pendrájvra telepítésre megyek kiválasztom a dolgokat de meghajtónál csak a pendrájvot látja pedig van egy ürey hdd a gépben viszont ha csak az indításra megyek akkor elindul a linux lite de telepíteni sehogy se lehet.

2021. febr. 28. 19:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

"indításra megyek akkor elindul a linux lite"

Ott nyiss egy terminált, és futtasd le: lsblk

Ez elvileg felsorolja a blokkos eszközöket, tehát hdd, pendrive, cdrom, stb.

2021. febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Hát ki ír pár dolgot de fingom nincs róla mit kezdjek vele.

A hdd hez azt írja sda nem tudom mi az a pendrive sdb

2021. febr. 28. 21:22
 3/20 anonim ***** válasza:
Gondoltam hátha idemásolod, amit kiírt...
2021. febr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szerintem hagyom az egészet úgy néz ki a linux nem az én asztalom. Régebben is befürödtem már egyszer vele maradok a windowdnál.
2021. febr. 28. 21:52
 5/20 anonim ***** válasza:

Rosszul látod.

Neked úgy ánblokk az informatika nem a te asztalod.

Magát a Linux Lite-ot nem ismerem, de a legtöbb disztró telepítése még a Windows-énál is kevesebb lépésből áll.

Egyébként mi lesz, ha egyszer majd valamikor netán Windows alatt hibába ütközöl? Akkor is váltasz egy oprendszert, mert lusta vagy beírni ide, hogy mi a fenét írt ki?

2021. márc. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

5/


Tévedsz,windowst már ezerszer telepítettem és orvosoltam már,tegnap is adtam át egy gépet sőt akinek eddig átadtam mind elégedett volt. Csináltam már meg olyat is amiről a szerviz lemondott és attól,hogy valaki a windowsban ban benne még nem biztos,hogy a linuxot is vágja. Sőt aki tanulta a számítástechnikát sem mind van otthon benne. Nem egy ilyet tudok.

2021. márc. 1. 12:31
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerintem csak utána kellene olvasni általában a Linux disztrók telepítésének, és nem a Win telepítést követni. Vagy minimális energiát belefeccölni, de láthatóan te is úgy vagy vele, hogy a Linux is csak egy "másik vindóz". A videóhoz sem a turmixgép használati utasítását kell követni, csak azért, mert csak a turmixgépet ismered. :))


A partícionálást pl. hogy tervezted a Linux Lite-hoz?

2021. márc. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

7/


Isten igazán csak másodlagosan érdekel max a linux,egy régi gépre lett volna de most még az sem biztos,hogy megtartom azt. Okos túrmix gép lejátsza a videót is 😀

Isten igazán sosem érdekelt annyira a linux csak néha volt kis érdeklődésem felé ergo ugye nem is ástam annyira bele magam.

2021. márc. 1. 17:22
 9/20 Tom Benko ***** válasza:

Tipik diák. Megatnultam valamit, mechanikusan alkalmazom, ha valami új dolog jön, elmenekülök. Vices lesz, amikor majd hasonlóan fog valaki wines hibaüzenetet küldeni. "Kiírt valami hülyesxéget, leokéztam,. azóta nem megy."

Tessékj tudomásul venni, hogy ha valami új dolgot akarsz csinálni, ahhoz új módszerekre is szükséged lesz.

2021. márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

9/


Őszintén megmondom nem nagyon ismerek olyat aki linuxot használna még a környezetemben is leginkább csak windowst bár sokan még azt sem tudják használni :)

2021. márc. 1. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!