Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet telepíteni a linux...

Hogy lehet telepíteni a linux lightet hdd-re?

Figyelt kérdés
Letöltöttem kilett írva pendrájvra telepítésre megyek kiválasztom a dolgokat de meghajtónál csak a pendrájvot látja pedig van egy ürey hdd a gépben viszont ha csak az indításra megyek akkor elindul a linux lite de telepíteni sehogy se lehet.

2021. febr. 28. 19:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Itt egy részletes (angol) leírás.

[link]

Vagy a 'linux lite install' keresésre vannak videók is.

2021. márc. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Na a kedvedért megpróbáltam még egy linuxot,zorin a neve végig csináltam szépen a telepítést látta a hdd-t is szóval lement a telepítés most a bootra várok de már félórája csak a zorin van kiírva a képernyőre a hdd meg úgy mutatja,hogy tölt. Szóval nem vagyunk jó komák a linuxokkal.
2021. márc. 2. 00:30
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem értem, honnan szeded ezeket a disztrókat. :)) Nem rosszak, nem azt mondom, csak egy "bejáratottabbat" kellene próbálni, pl. Mint.


És a "megpróbáltam" ne azt jelentse, hogy elindítod, és lesz ami lesz.

Tesség picit utánaolvasni. Ezen a linken vannak fontos alap infók.

[link]

A cikkben lejjebb pl. ezt választhatod 64 bites rendszernek.

[link]


És még egyszer: A Linux disztrók nem Windows klónok. Van hasonlóság, de alapvetően más operációs rendszerek. (Például az se lepjen meg, hogy nincsenek meghajtó betűjelek. A lemezek általában sda, sdb,.. nevűek, a fájlrendszerek ezeken pedig sda1, sda2, sdb1,... )

2021. márc. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ja bocs, egy torrentet linkeltem, de mindegy, vannak még ott linkek az iso fájlhoz.
2021. márc. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Mindegy most sikerült beüzemelni a zorint be állítgattam jó tudom ez nem a legismertebb. Aztán majd kiteszteli ismerősöm ha jó neki használja ha nem akkor tudok neki más megoldást csak az még egy kis pénz.
2021. márc. 2. 15:01
 16/20 Tom Benko ***** válasza:
Ilyenkor azért érdemes egy stabil, közismert disztrót választani. Különösen azért, mert egy nagyobb közösség sokkal hatékonyabb segítség.
2021. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"be állítgattam"

Kíváncsi lennék, ez konkrétan mit jelent.

2021. márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Maradtál volna az Ubuntunál Ákoska!
2021. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

18/


Ki az az ákoska?És ez a linux is amit most felraktam anno az ismertek között van "zorin".

2021. márc. 10. 22:23
 20/20 A kérdező kommentje:

17/


Csak annyi,hogy most a gazdája megelégedéssel használja.

2021. márc. 10. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!