Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik programmal növelhető...

Melyik programmal növelhető az FPS-ek száma egy videóban? Lehetséges szerkeszteni az egyes frameket?

Figyelt kérdés
Mi történik, ha egy 30 fps-es videót növelünk 90 fps-re olyan módon, hogy 30 duplázott képkockát, majd 30 ellentétes színű framet adunk a videóhoz? Nézhető lenne a videó? Nem tudom, hogy mennyire érthető az, amit leírtam, nem vagyok egy jártas ember videószerkesztésben. Ha esetleg ez megoldható ffmpegben és valaki megdobna pár parancsorral, annak nagyon örülnék.

2021. márc. 2. 01:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Csináltam a topiknyitó kérdésben szereplő képkockasebesség-triplázó elképzeléshez egy kísérletet (mindezt Linux Mint alatt):

0. Létrehoztam egy projektkönyvtárat benne egy oldimages (a forrásvideó képkockáinak) és egy newimages (a célvideó képkockáinak).


1. Letöltöttem egy Youtube videót

https://www.youtube.com/watch?v=tJVHr8HsejQ

a youtube-dl ( [link] ) parancssoros videóletöltővel eképpen:

youtube-dl -f 136 https://www.youtube.com/watch?v=tJVHr8HsejQ


2. ffmpeg segítségével szétbontottam képkockákra a videót:

ffmpeg -i input.mp4 oldimages/%d.png


3. Egy Python-szkripttel (a képek megnyitását és invertálását a Pillow könyvtár végzi: [link] - a többi beépített könyvtár)

[link]

végigmentem a képkockákon, megcsináltam a képkocka inverzét és megtripláztam őket (normál, normál, inverz). [Tudom, nem a leghatékonyabb megoldás, de gyorsan összedobtam a szkriptet]


4. Visszaalakítottam videóvá:

ffmpeg -r 90 -f image2 -i newimages/%d.png -vcodec libx264 -crf 25 -pix_fmt yuv420p output.mp4


5. Majd elindítottam a videót és örültem, hogy nem vagyok epilepsziás. ;)

A videó ugyanis teljesen alkalmas lenne diszkóba stroboszkópnak - némi 1990-es évekbeli acid rave zenei aláfestéssel, hogy stílszerűek legyünk.

Ide feltöltöttem:

[link]

ha valakit érdekel, de VIGYÁZAT!!! EPILEPSZIA-VESZÉLY!!!

2021. márc. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

11

Egy isten vagy! Bár az elméletem megbukása miatt szomorú vagyok. :(

Bár lehet, hogy nem pont az inverzzel kellett volna kezdeni. Hogyan változtathatóak meg az egyes képkockák úgy, hogy a végeredmény ne változzon meg az emberi idegrendszer számára?

2021. márc. 3. 01:23
 13/13 anonim ***** válasza:

#12: Erre - a két ismert állapot közötti állapot "kitalálására" - szolgál az interpoláció.


Videóknál a köztes képkockák kiszámításához a mozgás interpolációt alkalmazzák:

[link]


FFMPEG-ben is van erre mód:

[link]


De mint a Wikipedia-cikkben írják is: megvannak az alkalmazásának a korlátai: vagy egyfajta "szappanopera-effektus" lép fel vagy véletlenszerű képdarabok ("glitch") jelennek meg.


Az alábbi cikkben:

[link]

a szerző pont az FFMPEG mozgás interpolációs beállításaival kísérletezik.

2021. márc. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!