Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben szeretnék diagramot,...

Excelben szeretnék diagramot, ábrát készíteni, de egy kicsi problémába ütköztem. Excel diagram/ábra készítésben valaki segíteni?

Figyelt kérdés

Excelben szeretnék diagramot, ábrát készíteni, de egy kicsi problémába ütköztem.


Hogy tudnék úgy szemléletes egy ábrát csinálni, ahol különbözőcég 3 cég , 5 évre vonatkozóan, 4 különböző adatának időbeli változása, szemléltethető?


Úgy nem lenne gond, ha valamelyik "változóból" egyszerre csak 1-et akarnék felhasználni, 1 évre vonatkozóan, vagy 1 cégre vonatkozóan vagy 1 adatra vonatkozóan, de így, hogy mindegyik egyszerreteljesülését nem tudom, hogy oldjam meg



2021. márc. 4. 18:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Ha jól értem, neked kéne 3 kategóriatengely, meg egy adattengely, ami némileg túlmutat ezen fizikai világ 3 dimenziójának a korlátain.

De talán nem is lenne praktikus. Még 2 kategóriatengely is van, hogy kuszává teszi a diagramot, és nem szemléletessé. A diagram célja, hogy jól láthatóvá váljon rajta a szemléltetni kívánt mennyiség, eltérés, vagy változás. Ebben a példában tök felesleges lenne a "4 különböző adatot" egy diagramba préselni, azok egymással való összehasonlítása ugyanis nem logikus.

2021. márc. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!