Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Exelben a feltételes formázásn...

Samusaran kérdése:

Exelben a feltételes formázásnál meglehet oldani azt, hogy egyetlen cella értéke alapján, egyszerre több mező is átszíneződjön, mondjuk akár egy egész sor?

Figyelt kérdés
Egyenlőre odáig jutottam, hogy trükközéssel és sok munkával megtudnám ezt oldani, de sokkal jobban örülnék, ha erre a problémára létezne egyszerűbb megoldás is.

2021. márc. 7. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Annak az egy cellának az értékét kell vizsgálni.

(Természetesen itt már a képletet neked kell beírnod, az előre definiált "egykattintásos" színskálák és jelek itt nem lesznek használhatóak.)

2021. márc. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez oké! De csak egyenként tudom ezt most megcsinálni.. Van egy 136 soros oszlop (tömböm) és egyetlen cella értéke alapján szeretném, hogy egy egész sornak a színe megváltozzon. Pl: Ha 1es akkor kékre, ha 2es akkor sárgára és így tovább. A szabályokat tudom, hogy egyenként kell megcsinálnom, mármint, hogy melyik számra melyik szín jöjjön elő, de eddig csak úgy sikerült, hogy egyetlen mező színeződött csak át, nem pedig egy egész sor. A szabályok létre hozásánál hiába jelöltem ki több mezőt egyszerre, mindig csak egyetlen cella színeződött át. Vagy minden egyes oszlopra meg kellene külön csinálnom a szabályokat? Ez most jutott az eszembe, de nincs erre egyszerübb megoldás?
2021. márc. 8. 15:04
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát a szabályok létre hozásánál, hogyan lehet azt megcsinálni, hogy egyetlen cella értéke alapján, egyszerre több cella is átszíneződjön? Mondjuk egy egész sor?
2021. márc. 8. 15:58
 4/5 anonim válasza:
Jelöld ki az oszlopot, menj a feltételes formázásra. A megjelenő ablakba kattints bele, és jelöld ki azt a cellát amelyiket az eredmény által használni akarod, (most legyen az A1 cella). Kapsz az ablakban egy "$A$1," szöveget. A következő jeleket (=, <, >,) használhatod. Írd utána és hogy mit akarsz. Példa; $A$1=1, vagy $A$1<$C$4 ( $C$4 a "C4" cellában lévő szám, dolog.) Állítsd be a formátumot, ha előre nem állítottad be.
2022. dec. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem rég ismerkedtem meg a "$" jel funkciójával. Jelentősen megkönnyíti a táblázat szerkesztést. Köszönöm aválaszt! Kellems Ünnepeket!
2022. dec. 24. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!