Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gimp-ben hogyan lehet azt...

Gimp-ben hogyan lehet azt megcsinálni, hogy egy képből egy adott méretű(pl. 250*200 képpontos)részt vágjunk ki?

Figyelt kérdés
Szemre tudom hogyan kell vágni, de azt, hogy pontosan egy adott szeletű részt végjak ki, azt nem. Valaki segítene?
2021. márc. 9. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Kijelölés eszköznél bal oldalt pontosan be lehet állítani a méretet.
2021. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pontosan hol keressem? Mert nem találtam: [link]

Ezen belül hol keressem?

2021. márc. 9. 20:51
 3/9 tabaki ***** válasza:

Ugyanez a probléma...

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

...azzal a különbséggel, hogy nálad mégiscsak a képernyőn van, mégpedig a jobb felső panel fülsorának a közepén. Ha ott is jó, akkor csak kattints oda, egyébként meg húzd az eredeti helyére, az eszközök alá. Én az utóbbit javaslom, gyakorlatilag folyamatosan használod, ott jobban kéznél van.

2021. márc. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tabaki ***** válasza:

Kinyitva így néz ki:

[link]

2021. márc. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az Ablakok -> Dokkolható párbeszédablakok -> Eszközbeállítások menüben ki/be tudod kapcsolni a szóban forgó ablakot. Olyat kell keresni, ami nálam is van baloldalt: [link]
2021. márc. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tabaki ***** válasza:

@#5:

Gyanúm, hogy te a Legacy ikontémát (vagy esetleg még a 2.8x Gimp-verziót) használod, azért tér el az eszközbeállító ablak ikonja. Ami nálad így néz ki...

[link]

...az Kérdezőnél ilyen:

[link]

Ez az ikon megvan a képen, csak nem a megszokott helyén. Hogy odakerüljön, csak annyi a teendő, hogy Kérdező a köröcskével jelölt fület áthúzza a másik panel fülei közé, a nyíllal jelzett helyre:

[link]

2021. márc. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi már működik!
2021. márc. 10. 14:24
 8/9 anonim ***** válasza:

#6


Igen, a legacy témát használom.

2021. márc. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tabaki ***** válasza:

@#8:


Nagyon meg tudlak érteni, a hivatalos színes ikontéma szerintem is elég gagyi, szedett-vedett hatású. A különbség az, hogy a klasszikus ikonok még kötött méretű pixelgrafikában vannak (vagyis csak minőségromlással nagyíthatók), az újabbak már SVG-ben.

Próbáltam ízlésesebb naprakész ikonkészletet keresni. Látatlanban tömeges találatra számítottam, de vagy én kerestem rosszul, vagy a Gimp-fanokat hagyta cserben a kreativitásuk, maximum a ma már fárasztóan érdektelen flat-stílusra leltem példát, ami kábé ugyanaz, mint a beépített Symbolic. Mindenesetre, ha már matattam vele, egyelőre mégis átálltam a mostani színes változatra. Minimumra méretezve egészen tűrhető...

2021. márc. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!