Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 újratelepítés?

Windows 10 újratelepítés?

Figyelt kérdés
Vásároltam 1 gépre 1 termékkulcsot, ám most vettem pár új hardvert, ssd-t is. A termékkulcsot felhasználhatom-e hozzá, vagy újat kell vennem?

2021. márc. 13. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"most vettem pár új hardvert"

Miket vettél?

Csak mert ha az alaplap a régi maradt, akkor ha már korábban aktiválva volt a gépeden a Windows, akkor nem kell az aktiválással bajlódnod, ugyanis miután végeztél a telepítéssel, és rácsatlakozol a netre, az azonnal elvégzi az aktiválást, automatikusan.

Az alaplapodat azonosítja.

2021. márc. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
De ha az alaplapot is cserélted, akkor újra kell aktiválnod a windowst.
2021. márc. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Újat kell.
2021. márc. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Alaplapot is vettem, procit, ramot, ssd-t is.
2021. márc. 13. 10:54
 5/13 P.O.C. ***** válasza:
100%

A kulcs/licenc típusától függ.


Dobozos/retail: nem kell újat venni. Nem hardverhez kötött, akár a komplett gépet is kicserélheted, lényeg hogy egy időben egy gépen használhatod a kulcsot.


OEM: Hardverhez kötött, de kisebb mértékű hardver változást elbír. De ha ha sok mindent vettél azzal már lehet gáz. Pl. Alaplap csere esetén mindenképp új kulcs kell.


Ha neten vásárolt olcsó kulcs, az rendszerint nem az, aminek tárulják, hanem Volume MAK a licenc típus. Ezt nem hatják meg a hardvermódostások, viszont az aktiválások számát figyelni, mivel az ilyen kulcsot bizonyos mennyiségű géphez veszik meg az üzérkedők. Illetve a felnem használt aktiválásokat árulják.

Tehát ha a rendszert nem telepíted újra nem lesz gond.


Nagyjából ezek a tapasztalataim. Még annyi hogy ha egy OEM kulcsot a neten aktiváltál, és hardvermódosítások miatt nem tudod ugyan azzal a kulccsal aktiválni, akkor a telefonos aktiválás még működhet. Mivel a két rendszer nincs összhangban a MS -nél. Ez régen legalábbis működött. Azóta nem tudom hogy javították-e.

2021. márc. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. márc. 13. 11:02
 7/13 A kérdező kommentje:
"WINDOWS 10 PRO 32/64BIT OEM (HUN)" Ezt vettem online, kaptam e-mailben egy kulcsot. Kb. 3000ft volt..
2021. márc. 13. 11:04
 8/13 P.O.C. ***** válasza:
100%

Akkor lehetséges, hogy valójában "Volume MAK" típusú a kulcs.

Te is le tudod csekkolni ha még fent van a rendszer, nyitsz egy parancssort és kiadod a slmgr -dli parancsot.

2021. márc. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Pontosan hogyan?
2021. márc. 13. 11:33
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
1 licensz egyszerre 1 gépen használható. Hiába van mostmár 2 géped. Arra is kell licenszet venned.
2021. márc. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!