Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnám telepíteni...

Hogyan tudnám telepíteni Windows 10 mellé a Kali Linuxot? Bocsi, ha gagyi a kérdés!

Figyelt kérdés
Windows 10 mellé szeretném telepíteni a Kali Linux-ot, de amikor elkezdem telepíteni hibát ír ki.Remélem valaki tud segíteni. Odáig sikerül eljutnom, hogy nyelvet enged választani, majd jön egy olyan, hogy " Your installation media couldn't be mounted. When installing from CD-ROM, this probably means that the disk was not in the drive. If so you can insert it and try again." Ha erre Igen-t kattintok, akkor újra ugyanezt írja ki, ha nem-t, akkor a telepítés meghiúsúlt. Rufus-szal csináltam egy telepítő pendrive-ot, és arról indítom újra gépet. A kali.org-ról töltöttem le egy ISO fájl-t.

2021. márc. 14. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
van külön partíció amire telepítheted?
2021. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Legjobb ha külön lemezre tudod telepíteni.

Aztán a gép boot menüjéből választod melyiket használod.

2021. márc. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez úgy hangzik, mintha telepítéskor kihúznánk alóla a telepítő rendszert. A grafikus telepítést választottad?

Ellenőrizd a letöltést, ott vannak jobb szélen az SHA256 checksum értékek.

[link]

2021. márc. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Van külön particíó, ahova telepíthetem.

A grafikus telepítést választottam.

Tényleg olyan, mintha kihúzná valami alóla a telepítő rendszert, csak arra nem jöttem rá, hogy ez mitől van?

Mik ezek a SHA256 checksum kódok? Mire jók ezek a kódok? Bocsi, de még kezdő vagyok és nem tudom, hogy mire jó ez a SHA256 checksum kód.

2021. márc. 15. 08:27
 5/13 A kérdező kommentje:
Odáig nem jutott el a telepítő, hogy ki tudjuk választani, hogy melyik particíóra menjen fel a Linux.
2021. márc. 15. 08:30
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha Windows alatt töltötted le az iso fájlt, akkor nyiss egy terminál ablakot és írd be (az xy.iso helyére a letöltött iso fájlt írd):

certutil -hashfile xy.iso SHA256

Vagy Linux disztrókón általában:

sha256sum xy.iso

Ez ki fog írni egy csúnya betű-szám sorozatot, annak kell megegyeznie a weboldalon lévővel. (Elég az első és utolsó pár karaktert megnézni, nem kell végig az egészet.) Ha stimmel, akkor nem sérült a fájl.

Megpróbálhatod egy másik USB aljzatban, vagy másik pendrájvval is, ha van. Valószínűleg valami triviális hiba lesz, csak ezt így nehéz kiszűrni. (De hát aki Kali-t akar telepíteni. :D)

2021. márc. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért kérdezem, de miért akarsz kalit használni? Mindenki azt használ amit akar, de ha jól gondolom, akkor kezdő vagy a linux rendszerek terén. Ezért érdemesebb lenne egy kezdőbarát rendszerrel kezdened.
2021. márc. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor a Linux-ok között mi számít kezdő barátnak?
2021. márc. 16. 21:15
 9/13 A kérdező kommentje:
Amúgy érdekel az etikus hackelés, ezért szeretnék Kali-t telepíteni. Vagy a Kali már a profiknak való? Vagy inkább egy kezdő, hobby etikus hackernek inkább valami mást javasolnál?
2021. márc. 16. 21:17
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is kezdőbarát például:Ubuntu, Linux Mint. Személyes véleményem szerint ezek a rendszerek nagyon jók, viszont nem minden esetben, és nem minden embernek. Ha elkezdesz használni valamit, azt szerintem ne a bonyolult rendszerrel kezd, hanem haladj lépésről-lépésre. Azt előre elmondom neked, hogy még a "kezdőbarát" rendszert is TANULNI kell. Ha nincs benned az, hogy megtanulj egy új rendszert, akkor belekezdhetsz, de csak csalódni fogsz, és az eredménye az lesz, hogy a Linux sz@r, meg nem jó semmire.

Másodszor kezdj el olvasni a témában, például:

[link]

2021. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!