Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy gondolja a Windows, hogy...

Hogy gondolja a Windows, hogy rákényszerít a frissítésre?

Figyelt kérdés
Újra akarnám indítani a gépet, évek óta az megy, hogy csak frissítés és leállítás vagy újraindítás lehetséges. Van hogy 20 percig vagy tovább is eltart, ha éppen gyorsan kellene valamit csinálnom akkor mi van? Le vagyok szarva? Hogy gondolják ezt ennél a cégnél?
2021. márc. 15. 19:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem kényszerítenek semmire, bármikor eltávolíthatod a programot. Nekem Linuxom van, kb. 1 éve nem frissítettem. Nem vagyok rá büszke, de ez van.
2021. márc. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%

nem hallottál még a google-ről?


Windows Update szolgáltatás végleges letiltása:


1. A Futtatás ablakba (Windows zászló + R billentyűkombináció) írd a következőt: services.msc

2. A szolgáltatások táblázatban szűrd az első oszlop (Név) alapján és keresd a Windows Update tételt

3. Jobb kattints a tételen, és válaszd a Tulajdonságokat

4. Az ablakban először kattints a Leállítás gombra (középen alul)

5. A Leállítás gomb felett az Indítás típusa legördülő listából válaszd a Letiltva lehetőséget

6. Az OK gombbal zárd be az ablakot és indítsd újra a laptopot


Készen is vagy, teljes mértékben letiltottad a Windows Update frissítéseket. Mostantól elméletileg veszélyben van a laptopod, így javaslom egy vírusirtó telepítését és naprakészen tartását.

2021. márc. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
23%

Rövid válasz a kérdésre: a felhasználói hanyagság vagy figyelmetlenség a legnagyobb kockázat a rendszerre, ha nem lenne kikényszerítve a frissítés, több problémát okozna, mint sem.


Az nem a Windows hibája, hogy akár egész nap ott vár a frissítés egy lehetséges újraindításra várva, de te csak akkor kezdenéd csinálni, amikor már nagyon sürgős.

2021. márc. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Tegyük fel este kikapcsoláskor rámegyek hogy frissítés és leállítás. Ekkor nem elég neki ez, hanem legközelebb indításkor újra nekiáll frissíteni mint most is, már fel órája megy és csak 21 %. Ez szánalmas, nevetséges.
2021. márc. 15. 19:31
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

Nem is az a baj, hogy rád kényszeríti, mert tényleg vannak olyan sebezhetőségek, amik ellen nem nyújt más védelmet, mint a friss rendszer.


A baj, hogy egyrészt túlságosan erőszakos, tehát - hivatalos úton - semmilyen módon nem lehet letiltani.

A másik egy by design koncepcionális hiba, ugyanis a Windows nem engedi, hogy egy megnyitott fájlt birizgálj, ezért azt kell csinálnia, hogy mikor már nincsenek használatban a megnyitott rendszerfájlok (tehát amikor nekiállsz újraindítani a gépet), akkor fogja ezeket a fájlokat, meggyőződik arról hogy tényleg be vannak zárva (nincs nyitott filehandle), és elkezdi felülírogatni őket a friss verzióval. Ez tart ilyen sokáig, meg az, hogy előtte ezekről készít egy másolatot. A DOS-on és a Windows-on kívül nincs másik ilyen elbaltázott oprendszer, amiben ilyen idióta megoldások vannak.


#2-es válaszoló sajnos még nem hallott a Windows Update Medic szolgáltatásról. Ez újabb Windows verziókban van, és arra hivatott, hogy helyreállítsa az update szolgáltatást és annak esetlegesen sérült részeit, és ha megpróbálod letiltani, kapsz egy szép access denined üzentet. Registry buherálással, GPO-ból illetve külsős programmal persze letiltható ez is, de milyen gáz már, hogy ez a szolgáltatás gyakorlatilag az elbszott Windows Update szolgáltatást dühösen letiltó felhasználok elleni védelmi szolgáltatás. A workaround workaroundjának a workaroundja, ahelyett, hogy normálisan megcsinálnák az a nyomorult update szolgáltatást.

2021. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Én nem tudom te mit csinálsz azon a gépen, de már hónapok óta ott van a sima leállítás is ilyenkor.
2021. márc. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nálam ilyenkor nincs. Legközelebb ki fogom húzni a konnektorból. Aztán inkább veszek egy macet.
2021. márc. 15. 19:59
 8/22 A kérdező kommentje:
Másfél óra alatt csak sikerült neki.
2021. márc. 15. 20:34
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Én se nagyon értem hogy minek bohóckodtok még mindig winfossal.
2021. márc. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Le van frissítve. Rákeresek a frissítésekre és van MÉG. Miért nem tudta ezt eddig is megcsinálni? Most látom, hogy már van választási lehetőségem hogy hogy kapcsoljam ki vagy indítsam újra, eddig nem volt.
2021. márc. 15. 21:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!