Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik az, azaz elképzelhető,...

Létezik az, azaz elképzelhető, azaz tapasztalt már más is olyat, hogy a LibreOffice alkalmazás megváltoztatja a dokumentum tartalmát?

Figyelt kérdés

Nagyon, sőt, nagyon-nagyon régi számítógépre töltöttem le egy nagyon-nagyon öreg bácsinál, akiről inkább el tudom képzelni, hogy kitörölt dolgokat belőle, akár észrevétlenül is, rátenyerelt a lányától örökölt - azaz leselejtezett - laptopjának az egérpadjára, és szegénynek már le is ordítottam a fejét azzal, hogy biztosan nem én csináltam azt, amit az általam pár hete-egy hónapja bezárt dokumentumban változást láttam, félbehagyott mondatok és kezdet nélküli mondatok, diagram beszúrása olyan szövegbe, ahol semmi szükség nincs rá, négy üres oldal beszúrása is, aztán megnyitottam Wordben is ugyanazt a doksit és ott nyoma sem volt a négy üres lapnak középre beszúrva, akkor kezdtem el gyanakodni, hogy tán csak a LibreOffice kápráztatja a szemem...


Simán lehet az is, hogy full vírusos az egész gép, tudom, formatálás csípőből, de végül is, ha így is megy, akkor miért is ne, mondom én, meg azt, hogy mit honnan telepítsek?


Az MsWordje is problémás, mert 2016-os és kiír vmi regisztrálási szükségletet, naná, nála meg persze semmi telepítőlemez vagy ilyesmi, ezért is töltöttem le a LibreOffice-t, ami már máskor is csinált amúgy fura dolgokat, összekeverte a betűket vagy nem azt csinálta, amit nyomtam neki...


Tapasztalt már más is ilyet? Hogy lehet mindez?



2021. márc. 18. 13:30
A kérdező szavazást indított:
Igen, elképzelhető, én legalább is el tudom képzelni.
Igen, velem is volt már ilyen.
Nem, kizárt, szerintem.
Nem, kizárt, tuti biztos, mert (kifejtem)
2 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Magától nem csinál ilyet, de sok ponton eltér a működése a hagyományos Office-tól. Én is sokszor szívom meg ezeket az eltéréseket, simán lehet, hogy ő is ennek az áldozata lett.
2021. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A Microsoft és egyéb más gyártó irodai programjai között régen volt különbség, mikor mindkettőben más volt az alapértelmezett formázás, és szétesett a dokumentumok tördelése. De szöveges tartalom alapvetően el nem tűnt belőle, csak az eltérő térköz-sorköz-behúzás értékek miatt más helyre esett.

Ami esetleg még különbség lehet, az az objektumok kezelése (grafikai elemek, diagramok, stb.), de mind az új Open/Libre Office-ok és a Microsoft Office programja is oda-vissza kompatibilis. Nekem fent van mindkettő, bár aktívan nem használom a Libre-t, de a dokumentumokat egymásban megnyitva már nem esik szét a tördelés, ami régen elég jellemző volt.


Itt inkább a felhasználói beavatkozás lesz a hiba forrása. De egy nagyon-nagyon öreg bácsit ilyenekért ne ordibálj le. Valamint a "ez vírusos, de attól még működik" dolog sem túl korrekt. Egyrészt mert adathalászat, zsarolóvírus sokkal nagyobb károkat okoz mint egy idegesítő adware, másrészt meg legyen védelem a gépen ami ezeket többnyire lehetőség szerint megfogja. Nemcsak a felhasználó érdekébe, hanem a tiéd is, hogy ne kelljen állandóan javítgatni.

2021. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Magától biztosan nem.
2021. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Közben a lányától kérdeztem, hogy a Wordnek vajon megvan-e az eredeti csomagolása a sorozatszám miatt, amit regisztrálni akar újra és válaszolta, hogy nem hiszi, hogy meglenne, amúgy meg venne új gépet inkább neki. Az biztos jó lenne, bár szerintem az idős bácsi ellenkezni fog azon az alapon, hogy neki már úgyis mindegy, klasszikusan lemondó és tényleg valószínű, hogy kevesebb ideje van hátra már, mint nekem, de persze ki tudja, ugye...


A leordibálásom miatt nagyon furdall a lelkiismeret mindig, bocsánatot is kértem tőle aztán és csak nevetett, jó fej és laza és ordibálós országban élünk amúgy mindketten, nem M.o.n, a lánya szerint meg elviselhetetlenül makacs, amire mondtam is neki, hogy tudom, de én szót értek vele :D , szóval jó fej az öreg, matuzsálem, de kiabálás semmiképp sem jár neki, amit hiába mondok neki sűrű bocsánatkérések közepette, csak legyint, hogy ugyan már - a makacskodás kiegészítője... :) Nem, szóbeli erőszak és a türelmetlenségem, kétségtelenül, mea culpa itt is, ha már őt nem érdekli, én azért rendesen ostorozom magam emiatt...


Most kipróbálom, hogy vajon úgy maradnak-e dolgok, ahogy írtam, szerintem is inkább ő nyúlt bele, ismerem már annyira, hogy azt mondja, hogy nem, nem, de észre sem veszi, hogy rajta van a keze az érintős egérpadon, mert értelemszerűen nincs hozzászokva, szóval szerintem akkor logikusabb, hogy ő törölgetett ki belőle dolgokat meg szúrt bele oda nem illőket, miközben tán a szemüvegét polirozta...


Köszi a válaszokat, mindet hasznosnak jelöltem! :)

2021. márc. 18. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!