Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az asztali ablakkezelő néha...

Az asztali ablakkezelő néha sok memóriát vesz el. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Időnként van, hogy 1000 Mb-nál is több RAM-ot terhel, és nem tudom, miért. Távoktatás miatt mostanában sokat használom a Teamst és képernyőmegosztáskor néha teljesen megugrik ez a szám akár 2000 Mb körülire. Ekkor pár percre lefagy a képernyő, bár a kurzort tudom mozgatni, majd miután nagynehezen magához tér a rendszer és lekerül a megosztás, lecsökken a RAM használat 100 Mb alá. Ezután semmi baj nincs képernyőmegosztáskor még ha sok program fut se. Megnéztem és a System32 mappából fut, szóval nem hiszem, hogy vírus. A vírusirtó sem talált problémát.

Néha tapasztalom, hogy amikor egy online előadás előre felvett videóját nézem, akkor egyszer-egyszer mintha pislogna egyet a képernyő: egy pillanatra elsötétül, kivéve a videó helye. Ez még annyira nem is kellemetlen, képernyőmegosztáskor a legzavaróbb. Még nem történt meg, hogy órán fagyott le, de nem is akarom, hogy megtörténjen. Pár hete kezdődött ez, de az egyetemtől jövő anyagokon kívül semmit nem töltöttem le és új programot sem telepítettem. Olvastam hogy téma és háttérkép is lehet a gond, de egyiket sem váltottam le már vagy egy éve. Gondoltam rá, hogy talán valamilyen frissítés okozhatja, de annyira nem vagyok otthon az informatikában, hogy ennek utánajárjak.

Ha valakinek van tippje, hogy mit tehetnék, azt nagyon megköszönöm.



2021. márc. 21. 18:03
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!